ItolfeN Stichting Heemkundig Genootschap Castenray Woensdag 4 april: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Maandag 16 april: Lezing in zaal 'Het Trefpunt' Beukenrode Venray door dr. Annette Janssen met als thema 'Glas-in-loodramen uit de 20e eeuw. Aanvang 19.30 uur. De toegang is voor iedereen die belangstelling heeft gratis. Maandag 7 mei: Lezing in De Wis door Toon Vollebergh over zijn Castenrayse oorlogservaringen. Aanvang 20.00 uur. Maandag 14 mei: Lezing in zaal 'Het Trefpunt'Beukenrode door Leo Tebbens. Thema: 'Archeologische Monumentenkaart van Limburg' met aandacht voor terreinen in Venray en omgeving. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 6 oktober: Herdenking strijd in Nederlands-Indië vanaf 14.00 uur in De Wis. Boerengezegden 'n Koew mit aide hors. (Mooie beloften niet nakomen.) Hij ruukt de prefïete ien ennen hoondsnaest! (Hij voelt waar hij voordeel kan halen.) Hommel öp ennen dorren tak, gift 'n schraol vroegjaor. 't Trekt op de vurste koew! (Het tocht.) Mit ieënen how velt maestal gennen boeëm! (Niet alles lukt de eerste keer.) Kastruimte In een tijdsbestek van enkele jaren heeft de hoeveelheid archiefmateriaal van onze Stichting zich enorm uitgebreid. Ook het aantal historische voorwerpen is in diezelfde periode drastisch gestegen, zodat we reeds lang te kampen hebben met gebrek aan archief- en opslagruimte. We kijken dan ook al een hele tijd uit naar een adequate oplossing voor dit probleem. Na de uitbreiding van De Wis hadden we gehoopt over een eigen ruimte te kunnen beschikken, bijvoorbeeld in het Beugelzaaltje, maar dat zat er niet in. Wel heeft de Stichting Gemeenschapshuis enige zolderruimte en een muurkast ter beschikking gesteld voor onze materialen. We zijn daar uiteraard heel blij mee, ook al is daarmee slechts een deel van onze wensen gerealiseerd. Inmiddels is de kastruimte ingericht, waarbij we hulp gehad hebben van Gerrit Cremers, Ger Peeters en Thei Jacobs. We willen hen zeer hartelijk danken voor hun medewerking. Boek familie Kuijpers Enige tijd geleden heb ik Toon Kuijpers uit Horst gevraagd of hij de historie van de familie Kuijpers niet eens op papier wilde zetten. Baer Kuijpers was koster in Castenray en zijn zoons hebben zich in ons dorp op diverse manieren zeer verdienstelijk gemaakt. Zo was Handrie onder meer zaakvoerder van de Boerenbond en daarnaast organist in de kerk en dirigent van de Castenrayse koren. Tinus volgde zijn vader op als koster, runde het café en was jarenlang voorzanger in de kerk. (Zijn zoon Piet is de huidige organist.) Sjang had een kapperszaak in Castenray en was eveneens organist en dirigent. Ze stonden aan de wieg van de oudste verenigingen van Castenray: handboogschutterij 'De Batavieren' die in 1919 werd opgericht en toneelvereniging 'Vondel' die enkele jaren nadien voortkwam uit 'd'n Doël'. Maandenlang heeft Toon Kuijpers zich bezig gehouden met het verzamelen van allerlei gegevens over zijn familie en dat heeft uiteindelijk geresulteerd in een prachtig boek dat als titel draagt: 'Familiealbum 1902-2006 van het gezin Kuijpers-Christiaens'. Het boek is rijkelijk geïllustreerd met mooie foto's en geeft daarnaast een schat aan informatie over de historie van Castenray in de vorige eeuw. Door de inzet van graficus Joep Verstappen, een familielid van Toon, is het ticfjtmg fjeemfcunSig 6enootsc6a Costenrcrg

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 18