Nieuws over ons gemeenschapshuis Veel is er de laatste weken gebeurd in en over ons gemeenschapshuis. Om te beginnen het feest voor al onze vrijwilligers op 3 maart. Het is al weer lang geleden dat ik zo'n mooi feest heb mogen mee maken. De saamhorigheid, het gezamenlijk feest willen vieren, was de teneur van de hele avond. Eerst werd er de inwendige mens goed versterkt waarna er met veel plezier naar het optreden van de Sparks geluisterd en gedanst werd. Ook vloeide het gerstenat rijkelijk. Iedereen had er deze avond veel plezier in en menig bouwverhaal werd nog eens opgehaald. Terug kijkend op deze avond mag ik wel stellen dat deze avond in al zijn facetten goed is geslaagd. Het bestuur is dan ook erg blij dat ze voor al de vrijwilligers iets heeft terug kunnen doen. Ook afgelopen maandag is uitgelopen tot een feest, 's Morgens zijn wij vertrokken met een bus naar Maastricht om de prijs van Kern met pit op te halen. In de bus zat ons zangkoor en div. andere vrijwilligers die graag mee wilden gaan. Ook Lia Hoeymakers was van de partij met haar accordeon. Dit was natuurlijk de basis om veel te zingen en plezier te maken. Onder tussen was ook al een delegatie van het bestuur vertrokken om een promotietent op te bouwen zodat wij ook daar konden laten zien waar wij als dorp groot in zijn geweest. Dat dit erg goed heeft aangeslagen bij de organisatie de Koninklijke Nederlandse Heide maatschappij heeft wel mogen blijken uit de vele goede reactie's vanuit o.a. die kant. Nadat wij in het officiële gedeelte het predikaat kern met pit hadden mogen ontvangen, wat op zich al een erg fijne ervaring was, werd er gestart met de uitreiking van de trofee winnaar. 20 Genomineerden waren hiervoor aan gewezen. Al snel werd duidelijk dat ook Castenray deze gewonnen had. Ons geluk kon niet op. Een extra kroon werd op ons werk gezet en dit gaf ons dan ook een extra goed gevoel van waardering. Een prachtige bokaal en een mooie cheque van 1500 euro was de extra prijs. Erg, erg gelukkig waren wij met zijn allen en toen ons koor ook nog begon met ons Castenray's lied te zingen, moesten er veel tenen bij elkaar geknepen worden wilden wij het droog kunnen houden. Prachtig klonken al deze liederen in ons gouvernement gebouw en ook hier werd Castenray door ons allen weer eens extra goed op de kaart gezet. Dat hierna de stemming er goed inzat bleek wel uit de vele liederen die er daarna nog gezongen zijn onder begeleiding van Lia. Dit alles zette zich voort op de terugweg en aangekomen in de Wis was de stemming gezet om er even een mooi feestje van te maken. Maar na al dit mooie kon ons geluk niet op toen wij afgelopen donderdag te horen kregen dat onze subsidie aanvraag bij de CAI in Venray volledig was gehonoreerd. Deze was aangevraagd voor afdekking van al de kosten van de multi media apparatuur. Meer dan 30.000 euro zijn hier mee gemoeid. Hierdoor staat er dadelijk dan ook de aller modernste apparatuur op dit gebied en kan er gestart worden met het geven van lessen enz. aan jong en oud. Ook kan hierdoor de laatste wens van het bestuur (eigenlijk van ons allemaal) in vervulling gaan. Dus beste mensen als jullie de komende dagen iemand van het stichtingsbestuur met een grote grijns om de mond door het dorp ziet lopen dan weten jullie nu waaraan dit ligt. Want met recht mogen wij wel zeggen en stellen dat dit proj eet door ons allen tot een succes is gemaakt en het bestuur hier graag de sturing en leiding over heeft gehad. Ik wens iedereen, jong en oud, een fijn gebruik van ons mooi gemeenschapshuis toe en zie jullie bij gelegenheid daar dan ook graag verschijnen. Bert Arts voorzitter.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 3