KERKBERICHTEN Redactieadres: Castelostraat 20a Abonnementen: Campagnestraat 8 @571739 @571890 Inleveren kopij vóór maandag 20.00 uur e-mail: deschanscastenray@home.nl nr. 11 14 maart 2007 Zaterdag 17 mrt. - 19.15 uur: Jaardienst Huub van Rhee Jan Thielen en overleden familie Thielen-Tacken 5e Jaardienst en tevens 21e verjaardag Pim Heidens Jaardienst overleden ouders Maes-Baten en zoon Martien Misdienaars: Casper, Maud, Jessey Woensdag 21 mrt. - 17.30 uur: overleden leden Katholieke Bond voor Ouderen Misdienaars: Ilse en Anne Pastoor te Boekhorst is bereikbaar onder tel. 531270 19 Maart: Sint Jozef, patroon van het gezin Vari de verschillende heiligen die patroon zijn van het gezin is Sint Jozef wel de bekendste. Als aardse vader van Jezus verdiende hij als timmerman in Nazareth het inkomen voor zijn gezin en zal hij ook een belangrijke bijdrage aan Jezus' opvoeding hebben gehad. Hoe dat precies ging, weten we niet. In de bijbel komen we Jozef alleen maar tegen in de verhalen rond de geboorte van Jezus en bij het verhaal van de terugvinding van de 12-jarige Jezus in de tempel (Lucas 2, 41-52). Het beeld dat hieruit naar voren komt, is dat van een rechtvaardig man, trouw in zijn verplichtingen jegens God en zijn medemensen. In latere eeuwen zijn er wel veel legendes omtrent zijn persoon ontstaan. Volgens sommige verhalen was hij bij zijn verloving met Maria al 80 jaar, andere auteurs beweren zelfs 200 jaar. Feit is dat Jozef tot in de Middeleeuwen vooral een rol op de achtergrond speelde. Pas toen de timmerlieden hem in de 15e eeuw als hun patroon kozen, kreeg zijn verering meer bekendheid. Anders dan aan zijn beroemde echtgenote zijn er maar heel weinig devotieplaatsen aan Sint Jozef gewijd. Het beroemdste Jozefbedevaartsoord in Nederland is de kapel van Smakt. Ook in Landgraaf staat een Sint Jozefkapel. Maastricht kent nog een broederschap van Sint Jozef, die vorig jaar haar 350-jarig bestaan heeft gevierd. Minder kerkelijk, maar minstens zo populair is natuurlijk de jaarlijkse Sint Joepmarkt op 19 maart in Sittard. Uit: Parochiebladenservice. Om terug te komen op het artikel van vorige week: daarover kunt u meer informatie vinden op: www.tiidsbestedinq.ni. past. J. te Boekhorst

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 1