Stichting Heemkundig Genootschap Woensdag 7 maart: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Maandag 19 maart: Lezing door Paul van Meegeren over Venray ten tijde van de evacuatie 1944-1945 in zaal 'Het Trefpunt' in verpleeghuis Beukenrode, Beukenlaan Venray. Aanvang 19.30 uur. Maandag 7 mei: Lezing in De Wis door Toon Vollebergh over zijn Castenrayse oorlogservaringen. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 6 oktober: Herdenking strijd in Nederlands-Indië vanaf 14.00 uur in De Wis. Boerengezegden Öp de kiest howwe! (Veel stampei maken.) Ös Lief Hierke kieft! (Wanneer het onweerde.) Mit Sinte Methies spuit de kater mit de mies en mit Sinte Lauraens duut hij 't nog aens. (Een teken dat de lente in aantocht is; 24 februari is het feest van St. Matthias.) Dén is nog mit gén mand ower de kop uut de köj te kriëge. (Met nog geen paard uit huis te krijgen zijn.) Lang klieëverzaod verkoeëpe. (Lang werk hebben met biechten.) Schenkingen Van Jan Martens kregen we een pak documentatiemateriaal van de Diepeling. Bedankt daarvoor, Jan. Van Paula Dinghs-Sanders kregen we een schoenendoos vol met oude foto's om te scannen. Zeer mooie foto's die een prima aanvulling vormen op ons archief. Paula, hartelijk dank voor het lenen. Hebt u ook foto's van vroeger die u wilt laten scannen, laat het ons dan even weten en we halen ze bij u op. Na het scannen, krijgt u ze weer netjes thuis bezorgd. Herdenking strijd in Nederlands-Indië De herdenking van de Indiëstrijd in de jaren 1946-1950 zal plaatsvinden op zaterdag 6 oktober 2007 vanaf 14.00 uur in ons gemeenschapshuis De Wis. We proberen voor die middag een zeer aansprekend programma samen te stellen. We denken daarbij onder meer aan een dialezing, de presentatie van een boekwerk en de onthulling van een monument. Verder bekijken we of het financieel haalbaar is de middag op te luisteren met Javaanse muziek en dans. Daarnaast onderzoeken we of een buffet van Indische hapjes tot de mogelijkheden behoort. We willen de herdenking afsluiten met een kerkdienst. Voor zover ons bekend zijn de volgende Castenrayse en Klein Oirlose jongens uitgezonden naar Indië: Oostlndië: GerritArts Sj eng Cox AntoonDinghs Jan Janssen Ger Martens Jan Peeters Gerrit Philipsen Jan Philipsen Jan van Rhee Mart Strijbos West Indië: Antoon Vollebergh Jan Vollenberg Ook heeft Marie Smits in de betreffende periode als verpleegster in Indië gewerkt. Mochten we iemand vergeten zijn, laat het ons dan a.u.b. weten Dagboek van zuster Verona - deel 17. 17 december ticBting fjcemfcun5ig fcenootscfia: Castcnray

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 8