Bundeling landelijke collectes Wij collecteren voor acht fondsen in de week van 25 februari t/m 3 maart. Week van de Goede Doelen Fonds Verstandelijk Gehandicapten Prins Bernhard Cultuurfonds Hoe gaat het collecteren in zijn werk? Volgende week is het de Week van de Goede Doelen. U krijgt vandaag informatie over de laatste twee fondsen waarvoor gecollecteerd wordt. De doelstelling van het Fonds is het met projecten en activiteiten steunen van mensen met een verstandelijke handicap door het bijeenbrengen en beheren van geldmiddelen. Mensen met een verstandelijke handicap in Nederland kunnen rekenen op de betrokkenheid, inzet en financiële steun van het Fonds Verstandelijk Gehandicapten. De opbrengst van de collecte en andere giften en legaten komt ten goede aan projecten en initiatieven die bijdragen aan verbetering van de kwaliteit van leven van verstandelijk gehandicapten, hun familie en hun leefomgeving. Van alle binnengekomen gelden wordt de helft besteed in de regio, de andere helft gaat naar landelijke projecten. Het Prins Bernhard Cultuurfonds subsidieert jaarlijks bijna vierduizend projecten en instellingen op het gebied van cultuur en natuurbehoud in Nederland. Het Cultuurfonds geeft aan het begrip cultuur een ruime interpretatie. Muziek, toneel, dans en film, beeldende kunst en monumentenzorg, letteren, geesteswetenschappen en kunst- en cultuureducatie en ook natuurbehoud rekent het fonds tot haar werkterrein. De Anjeractie is de jaarlijkse collecte in Nederland, die sinds 1946 door het Prins Bernhard Cultuurfonds wordt georganiseerd. Veertien afdelingen van het Prins Bernhard Cultuurfonds doen mee met de Anjeractie, Limburg doet dat op zijn eigen manier in de vorm van de Anjerloterij. Daarvoor kwam onze fanfare jaarlijks bij u aan de deur. Omdat de opbrengst vrij gering was, wordt nu meegedaan aan de bundeling van de collectes. Mede dankzij deze collecte kan het Prins Bernhard Cultuurfonds jaarlijks bijna vierduizend projecten ondersteunen: bijvoorbeeld voor aanschaf van instrumenten of uniformen van de plaatselijke muziekvereniging. Eenderde van de opbrengst komt rechtstreeks ten goede aan de collecterende vereniging. (Wij hebben besloten dat in Castenray éénderde van de opbrengst van dit fonds naar de Fanfare Dorpsklank gaat.) De overige tweederde komt ten goede aan culturele initiatieven binnen de regio waar de opbrengst is opgehaald. Bij iedereen is een enveloppe met een begeleidend schrijven en een bijdragelijst bezorgd. U vult achter elk fonds het bedrag in dat u aan dat fonds wilt schenken. Het totaalbedrag doet u in de enveloppe en plakt deze dicht. Er hoeft geen naam op de bijdragelijst of op de enveloppe. Volgende week is het de Week van de Goede Doelen en dan wordt de enveloppe bij u opgehaald. In tegenstelling tot hetgeen in de begeleidende brief staat, kan dit al gebeuren met ingang van zondag 25 februari vanaf 11.00 uur. We willen u vragen om dan de enveloppe met inhoud klaar te hebben. Op een van de dagen van volgende week kunt u dus een collectant verwachten. Voor de acht fondsen wordt in Castenray dit j aar vervolgens niet meer gecollecteerd. De totaalopbrengst per fonds wordt zo spoedig mogelijk in de Schans gepubliceerd. We hopen op een gulle bijdrage, want al deze fondsen doen zeer goed werk en verdienen zonder uitzondering onze steun. We danken u alvast zeer voor uw bijdrage. Geen enveloppe in deze Schans? Bel a.u.b. 571677. Comité Bundeling Landelijke Collectes Castenray (Diny Classens tel. 571427, Nel Kuijpers tel. 571725, Jan Strijbos tel. 571677, Jac Vennekens tel. 571308).

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 6