iSalPSi I 5 Dagboek van zuster Verona - deel 15. 6 december St. Nicolaas. Wij hebben nu een heerlijk bed, met kussen en een bedlaken in de kelder. Oirlo is nu officieel vrijMen zegt Venray en Oostrum ook. Meneer Pastoor deelde ons mee dat 8 december om 8, 9 en 10 uur H. Missen waren in de noodkerk, een kippenhok. Er is gelegenheid om te biechten. Vandaag is er in het klooster veel goeds gebeurd. Lei Houwen heeft geholpen. Wij hebben Sinterklaas gevierd. Het was een fijne verrassing, 's Morgens hadden wij Engelse mik. 's Avonds werd in de beste kamer gegeten. Wij kregen een flinke ronde koek. Ieder twee stuks. Opeens kwam nog een grote verrassing uit de kast. Vrouw Rongen en Zr. Debora hadden in onze afwezigheid stilletjes gebakken. Fijne koekjes, hoor! Van Willems kregen we een mand appels en van de Tommies petroleum. Fijn hè! Hij brandt goed. 7 december Zr. Odorika en Zr. Hendrina hebben urenlang in de kolenkelder gewerkt. Ze hadden er vier dagen gewerkt. Nauwelijks hadden wij het grofste puin uit het klooster, of zes Engelse soldaten kwamen hun intrek nemen in de kelder. Eén sprak goed Duits. Het waren heren, zeer galant en voorkomend. Ze hebben de kelder netjes opgeruimd en alles gerangschikt op de rekken. Voor een bewezen dienst kregen wij twee bussen vlees en ieder een stuk zeep. 8 december Maria onbevlekt ontvangen. Voor het eerst H. Mis in de noodkerk. Het was aandoenlijk. Toen meneer Pastoor sprak, schreiden alle mensen. Een paar mussen toonden veel belangstelling in de H. Diensten. Ze dartelden heen en weer en loofden in mussentaal hun Schepper en god. Het was weer een echte feestdag met H. Missen en H. Communie. Wij mochten ook op zon- en feestdagen werken. Zr. Gertraud hing de fijne was op een lint in de verwarmde kamer. Zr. Hendrina was naar Meerlo om te zien of de twee zusters met Stientje konden overkomen. 9 december/10 december Eindelijk werd onze hartenwens vervuld. Een timmerman uit Swolgen heeft een begin gemaakt met het dichtspijkeren der ramen. Het regent nu al wekenlang. De wegen zijn ontzettend slecht. Wij waren vanmorgen in de H. Mis. Allen hadden natte voeten. Het regent overal binnen. Wij hebben geen kaarsen meer en helpen ons met benzinebussen. De laatste kaarsen hebben wij aan onze noodkerk gegeven. Ik heb enkele lichtbusjes klaar gemaakt. Ze branden goed. De kleinste busjes gaan bij het minste windje uit. Daarvan profiteren wij bij het naar bed gaan. De dichtstbijzijnde Zuster (Zr. Hendrina) kan met een zwaai van haar zakdoek, liggende de vlam doven. Nauwelijks waren we in bed of ze schoten in onze nabijheid wel twintig keer met het zwaar geschut. De luchtdruk en de dreiging ging bij ons door het huis. Wij zijn naar de H. Mis geweest. Wegen ontzettend slecht. Altijd natte voeten. Meneer Pastoor vraagt om wat schrijfpapier en potlood. Zijn Eerwaarde heeft niets meer. Plechtige Communie 1945. Voor v.l.n.r.: Gerrit Duijkers (Tengzn.); Hay Seijkens. Midden v.Ln.r.: Mart Drabbels; Martien Maes; Toon Drabbels. Achter v.l.n.r.: Nel Strijbos; Mien Drabbels; Mien Dinghs; Mien Philipsen; Jet Vollebergh; Mien Litjens. Op de achtergrond de verwoeste Castenrayse kerk. niv 'vr

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 5