Bundeling landelijke collectes Wij collecteren voor acht fondsen in de week van 25 februari t/m 3 maart. Week van de Goede Doelen Nederlands Astma Fonds Nederlandse Rode Kruis /tb 0. R?8 ICöMPfeMLT U krijgt tot aan de Week van de Goede Doelen informatie over telkens twee fondsen. Het Astma Fond is zowel een fonds als een patiëntenvereniging: het behartigt de belangen van mensen en COPD (chronische bronchitis en longemfyseem). COPD is een aandoening van de longen en luchtwegen. Bij COPD zijn de luchtwegen vernauwd door een ontsteking en bij een ernstige vorm zijn de longen beschadigd. Het doel is om astma en COPD te voorkomen. Bovendien wil het Astma Fonds de gevolgen ervan zo draaglijk mogelijk maken, zowel voor mensen met luchtwegklachten, de mensen in hun omgeving en de Nederlandse samenleving. Maar liefst 1,6 miljoen Nederlanders hebben luchtwegklachten. Dat is ruim 10 procent van de Nederlandse bevolking. Het Nederlands Astma Fonds geeft informatie, subsidieert wetenschappelijk onderzoek en het verbetert de zorg. Bij alle activiteiten is onze steun hard nodig, want het Astma Fonds ontvangt geen subsidie en is volledig afhankelijk van de hulp van de vele vrijwilligers en van de financiële bijdragen van particulieren en bedrijven. Ook uw steun is van harte welkom: geef tijd of geld! Het Rode Kruis is een internationale, humanitaire organisatie. Het Rode Kruis wil lijden van mensen voorkomen en verzachten, vanuit respect voor ieder mens. Het wil leven en gezondheid van mensen beschermen en wederzijds respect bevorderen. Het streeft naar vriendschap, samenwerking en blijvende vrede tussen mensen. Mensen in de grootste nood worden door het Rode Kruis het eerst geholpen. Nationaliteit, ras, geloof, afkomst of politieke mening spelen bij deze keuze geen enkele rol. Het Rode Kruis bestaat voor het grootste deel uit vrijwilligers. Zij doen het werk, zonder dat ze daarvoor betaald krijgen. Zonder hen zou het Rode Kruis niet kunnen bestaan. In Nederland gaat het om ongeveer 34.000 vrijwilligers. De meeste landen hebben een Rode Kruisvereniging. Het Rode Kruis kan daarom snel en overal hulp geven. Miljoenen vrijwilligers staan klaar om te helpen zo gauw er iets in de wereld gebeurt. Rode Kruisorganisaties uit verschillende landen helpen elkaar. Comité Bundeling Landelijke Collectes (Dini Classens tel. 571427, Nel Kuijpers tel. 571725, Jan Strijbos tel. 571677, Jac Vennekens tel. 571308). Receptie jeugdprins Stan 1 en Jeugdprinses Susan op zondag 11 februari Leden bijeenkomen om 15.00 uur in café de Koster Ud Prést HoBpeneti

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 2