Stichting Heemkundig Genootschap Castenray Woensdag 31 januari: Lezing over de opgravingen in Meterikse Veld en de archeologische vondsten. Kring Ter Horst LGOG. Woensdag 7 februari: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Maandag 19 maart: Lezing door Paul van Meegeren over Venray ten tijde van de evacuatie 1944-1945 in zaal 'Het Trefpunt' in verpleeghuis Beukenrode, Beukenlaan Venray. Aanvang 19.30 uur. Maandag 7 mei: Lezing in De Wis door Toon Vollebergh over zijn Castenrayse oorlogservaringen. Aanvang 20.00 uur. Boerengezegden 9 Zó fïen as kattestroont. (Kwezelachtig gedrag vertonen.) 9 Dén is hartstikke keps. (Hij is helemaal platzak.) 9 D'n duüvel wil kompeneej hebbe. (Kwade zaken worden meestal door meerdere personen uitgevoerd.) 9 De kok kokt nor aege moond en as ge 't nie lust, dan lekt öw koont! 9 Hier velt niks te kerdiëze. (Hier valt niets te halen.) Boekje gemeenschapshuis Bij gelegenheid van de opening van de nieuwe Dorpszaal hebben we een boekje samengesteld met als titel 'Van Patronaat tot Gemeenschapshuis'. In het boekje staat de historie van het gebouw beschreven en daarnaast ook de renovatie en uitbreiding. Het eerste exemplaar van dit boekje is op vrijdag 12 januari aangeboden aan wethouder Mathieu Emonts. Verder hebben ook alle genodigden een boekje ontvangen. Van de 150 exemplaren hebben we nog 15 stuks over. Wie interesse heeft in een boekje kan dit gratis afhalen bij Jan Strijbos, Castelostraat 32. In het boekje staan ook de namen vermeld van de leden van het stichtingsbestuur. Daarbij staat ook Jan Houwen, maar dit moet zijn Jeu Houwen, de vader van Jan. Deze zat samen met Martien Camps namens de carnavalsvereniging van 1972 - 1976 in het stichtingsbestuur. Martien Camps was zelfs twintig jaar lid, van 1972 - 1992. Herdenking Indiëgangers Dit jaar is het zestig jaar geleden dat de meeste soldaten naar Nederlands-Indië vertrokken. Ook uit ons dorp zijn verschillende boerenjongens, die voorheen nog nauwelijks buiten onze provincie grenzen waren geweest, opgeroepen om mee te helpen in Indië de orde en het gezag te herstellen. Evenals andere oorlogen was ook dit een smerige oorlog, die bij de meeste Indiëgangers diepe sporen heeft nagelaten. Zoals meestal lieten ook nu de gezaghebbende overheidspersonen zich na de oorlog weinig gelegen liggen aan de teruggekeerde soldaten. Wij willen in de loop van dit jaar uit gebreid stilstaan bij deze vreselijke episode in het leven van een aantal van onze dorpsgenoten. We willen dat in elk geval doen door een blijvend aandenken in de vorm van een kunstwerk. Vanavond hebben we om 19.00 uur een eerste gesprek met kunstenares Marian Jacobs-Hoedemakers.Verder denken we aan een dialezing, een expositie en een herinneringsboekje. We zullen u binnenkort over een en ander nader informeren. Dagboek van zuster Verona deel 13. 28 november Wij stonden pas om negen uur op om vuur en licht te sparen. Rongen heeft geen kolen meer. De Duitsers hebben ze weggehaald. Bij het ontbijt deden wij ons te goed aan Engelse kaas en jam. Na de koffie werden schoenen gepoetst, kousen gewassen, de bedden verbeterd door hooikussens klaar 14 §ttcf)ting fjeemfcunStg Cenootscfiap Castenray

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 14