Wij danken jullie voor de belangstelling mooie woordenbloemen, fijne brieven en kaarten die we ontvingen na het overlijden van pap, opa. 31 december 2006 familie Mennen Geen autobussen door Matthiasstraat en Campagnestraat De dorpsraad heeft een protestbrief gestuurd naar Veolia om de route van lijn 26 door Castenray te wijzigen. Sinds 10 december 2006 verzorgt Veolia het openbaar vervoer in Limburg. Vele wijzigingen waren het gevolg en helaas niet allemaal positieve. Binnen de dorpsgemeenschap van Castenray maakt men zich grote zorgen over de route van buslijn 26. Deze loopt via de Matthiasstraat en de Campagnestraat. Een route die door velen als zeer onveilig wordt ervaren. Denkt u maar eens aan de kinderen van de basisschool en de peuterspeelzaal, aan gemeenschapshuis De Wis met al zijn activiteiten, aan speelterrein D'n Tunnel, etc. En dat terwijl de Matthiasstraat en Campagnestraat nog maar zeer onlangs zijn ingericht als woonstraat. Een 30 km zone waar eigenlijk alleen plaats is voor bestemmingsverkeer. De dorpsraad heeft daarom een brief gestuurd naar de directie van Veolia met het verzoek de route zo spoedig mogelijk te wijzigen: komende vanuit Horst zouden de bussen meteen de Castenrayseweg moeten oprijden richting Oirlo. Dat betekent wel dat er een nieuwe bushalte moet komen. Daarvoor heeft de dorpsraad in volgorde van een voorkeur, drie locaties voorgesteld: 1Op de Castenrayseweg onder het viaduct van rijksweg A73; 2. Op de Horsterweg, komende vanuit Horst net vóór de komingang; 3. Op de Castenrayseweg op een nog nader te bepalen plek tussen de Horsterweg en de Campagnestraat. De dorpsraad is er géén voorstander van om de busroute via de Hoogriebroekseweg te leiden. Dat zou weliswaar ook een oplossing zijn voor de Matthiasstraat en de Campagnestraat, maar zou ook betekenen dat er een gevaarlijke situatie ontstaat in Oirlo, wanneer de bus komende vanaf de Hoogriebroekseweg linksaf zou moeten slaan richting NS-station. De brief kunt u inzien via http://castenrav.dorpenvenray.nl Hoorziting provincie Op 23 januari a.s. zal door de provinciale commissie Verkeer, Water en Milieu in Venlo een hoorzitting worden gehouden over de problemen met het nieuwe Openbaar Vervoer systeem (overgang naar Veolia). Heeft u opmerkingen over het openbaar vervoer, stuur die dan zo spoedig mogelijk per e-mail naar dorpsraadcastenrav@dorpenvenray.nl. De dorpsraad zal die dan onder de aandacht van de provincie brengen. Zeswekendienst op zaterdag 20 januari 19.15 uur Matthiaskerk Castenray

Castenrays dorpsblad De Schans | 2007 | | pagina 10