Stichting Heemkundig Genootschap Castenray Woensdag 3 januari: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Maandag 15 januari: Lezing LGOG door Piet Hermans en Tenny Tonen in zaal 'Het Trefpunt' in verpleeghuis Beukenrode, Beukenlaan 1 Venray. Aanvang 19.30 uur. Thema: 'Lezing over de carnaval in Venray'. Woensdag 31 januari: Lezing over de opgravingen in Meterikse Veld en de archeologische vondsten. Kring Ter Horst LGOG. Maandag 19 maart: Lezing door Paul van Meegeren over Venray ten tijde van de evacuatie 1944-1945. in zaal 'Het Trefpunt' in verpleeghuis Beukenrode, Beukenlaan 1 Venray. Aanvang 19.30 uur. Boerengezegden 9 Blief bij de groond, dan valde nie! 9 Ennen bloempot make. (Met de handen in de zij staan.) 9 Öp aid ies vriest 't licht.(Iemand die al eens wat uitgespookt heeft, is gemakkelijk over te halen.) 9 't is 'n iwangillie! (het is waar!) 9 Zaachte winters, vette kaerkheuf. Expositiepanelen Reeds verschillende keren hebben we een expositie gehouden in De Wis. Het opbouwen van de panelen was telkens een arbeidsintensieve klus, omdat alle panelen aan elkaar geschroefd moesten worden. De panelen kwamen met twee op elkaar te staan, zodat de onderste panelen niet als expositieruimte gebruikt konden worden. Paul Kuijpers (van Handrie) uit Venray heeft voor ons geheel gratis aluminiumstandaards gemaakt, waar de panelen maar ingeschoven hoeven te worden. We hebben nu aanmerkelijk minder tijd nodig met opbouwen en ook nog eens dubbel zoveel expositieruimte. We danken Paul zeer hartelijk voor de veertig standaards die hij voor ons gemaakt heeft. We zijn er erg blij mee. Uiteraard kunnen de standaards en panelen ook door andere verenigingen gebruikt worden. Dagboek van zuster Verona - deel 9. 16 november Zr. Damase liet zich niet uit 't veld slaan, 's Morgens is 't gewoonlijk rustiger. Heel vroeg vertrokken Zr. Damase en Zr. Theresia met kar en paard. Zij hadden zoals altijd ruimschoots Gods zegen. Het bleef heel stil. Zij hebben maaimachines, kaarsen, stijfsel, zeeppoeder, knippapier, een mand vuile was enz. meegebracht. Help u zelf, dan helpt u God, is hier wel van toepassing. Na het middageten zeiden de soldaten dat wij weer moesten evacueren. Het was koud. Wij zaten overdag altijd zonder vuur. 's Avonds ook nog zonder licht, 's Nachts viel het mee. De keuken werd uitgeruimd. Strozakken en strokussens werden op de grond gelegd. Wij gingen op een rijtje naast elkaar met één deken ter ruste! Heerlijk geslapen, den slaap der rechtvaardigen! In onze zitkamer waren nu ook nog ruiten stuk.. Iedere dag, ook iedere avond was het zware kanon voor de kapelanij in volle actie. Wij konden aan de lichtjes zien, hoe de granaten naar Oirlo vlogen en verder. De Engelsen schoten terug. In de kapelanij was het Rode Kruis en daarna kwamen er mensen, die bevelen gaven enz. Vrijdag 17 november Was een zeer droevige dag. Om zes uur 's morgens begon de razzia op de mannen en jongens. Onder de H. Mis hoorden wij zo'n leven op straat. Toen wij uit de kerk kwamen, zagen wij tot onze schrik wat er gebeurde. Veel gewapende Duitse soldaten. Alle mannen moesten blijven staan. 3 ticfjtmg f>emRun6tg 6enootsc6a: tastenray

Castenrays dorpsblad De Schans | 2006 | | pagina 3