Notulen openbare Dorpsraadvergadering van 1 november 2006 1. Opening De voorzitter opent de vergadering. Een speciaal welkom aan de heren Van Dijk en Blaauw (gemeente Venray). 2. Inspraak publieke tribune 3. Notulen openbare dorpsraadvergadering d.d. 4 oktober 2006 Er zijn geen op- of aanmerkingen. 4. Notulen dorpsradenoverleg. Er zijn geen op- of aanmerkingen. 5. Herinrichting kom Castenray Jan van Dijk en Rein Blauw (Gemeente Venray) geven in het kort de stand van zaken weer. De verlichting aan de komgrens voldoet aan de norm (als alle lampen branden). De verlichting blijft aan een kant staan, aangezien alle verlichtingskabels zich aan een zijde bevinden. Aan de ventweg komen nog enkele lampen te staan. Wat betreft de parkeeroverlast bij de Chinees, is het de verwachting dat wanneer er fietssuggestiestroken liggen en de planten zijn geplaatst, de auto's op de daarvoor bedoelde plaatsen komen (parkeerplaats bij de Chinees zelf, parkeervakken, Matthiasstraat en Lollebeekweg). Er is door de bewoners van de Horsterweg bijna unaniem gekozen voor de prachige amberboom. Het informatiebord komt bij de bushalte te staan. Dit is de meest praktische plaats. Het asfalteren zal bijna plaats kunnen vinden. Dit zal in 2 fases plaats vinden. De Lollebeekweg zal deels een trottoir krijgen. De rest zal voorzien worden van bermasfalt. Dit heeft de kenmerken van ZOAB (stiller en water doorlatend). Voor auto's moet dit een ramp zijn om overheen te rijden. Met de fiets moet dit redelijk tot goed te doen zijn. De werkgroep Herinrichting zal op korte termijn bij elkaar komen om een keuze te maken uit de voorstellen van de gemeente betreffende het beplantingsplan. Zoals het er nu uit ziet zal er een mengeling van beukenstruiken, spiraea en gras komen. Eventueel hier en daar nog een bodembedekker (met doornen om het parkeren in het groen te ontmoedigen) 6. Ingekomen stukken en mededelingen: a) Ondergrondse containers; volgens de laatste informatie worden deze containers nog deze maand geplaatst. b) Kermis; tijdens het overleg met de gemeente is kenbaar gemaakt dat de kermis in het dorp moet blijven bestaan. Niet alleen voor de middenstand, maar ook voor de familie die elk jaar op bezoek komt. Volgens de gegevens is de Castenray se kermis nog kostendekkend voor de exploitant. De winnaars van de ballonnenwedstrijd zijn bekend. De gebroeders Regter zullen de prijzen uitreiken. c) Kerstboom; deze zal waarschijnlijk halverwege december geplaatst worden. d) Bundeling collectes; Vanuit het dorp is het initiatief gekomen om de collectes de gaan bundelen. Hoezeer we dit initiatief ook toe mogen juichen, de dorpsraad kan en wil de verantwoordelijkheid hiervan niet dragen. Mede gezien de beperkte controle mogelijkheden. 7. Rondvraag Er wordt gevraagd wat de gemeente voor criteria heeft voor het plaatsen/vervangen van speeltoestellen. De dorpsraad weet dit ook niet en zal dit navragen bij de gemeente. 8. Sluiting De voorzitter sluit de vergadering om 22.15 uur. 14

Castenrays dorpsblad De Schans | 2006 | | pagina 14