Zondag 17december KERSTCONCERT 2006 'A Celtic Christmas' in onze parochiekerk 19.00 uurwelkom met klokkengelui en muziek vanuit de galmgaten van de kerktoren 19.15 uur: samenzang met traditionele kerstliederen 19.30 uur: aanvang concert in Keltische sfeer Boeiend Sprankelend Gevarieerd Aangenaam Verrassend Kerstconcert 6 A Celtic Christmas' Op zondag 17 december organiseert de Fanfare Dorpsklank in onze kerk een kerstconcert met een Keltisch tintje. Om precies 19.00 uur gaan de kerkklokken in het avondlijke duister luiden ten teken dat kerstmuziek centraal zal staan. Meteen na het klokkengelui strooien een viertal koperblazers hun klanken vanuit de galmgaten van de kerktoren uit over het dorp. Het wordt dan haasten voor de concertgangers die nog niet binnen zijn, want aansluitend volgt er in het kerkgebouw de samenzang van een aantal traditionele kerstliederen. De teksten van de liederen worden geprojecteerd, zodat iedereen kan meezingen. Om 19.29 uur sterft het geluid van de samenzang weg en volgt een doodse stilte, totdat om precies 19.30 uur het eigenlijke kerstconcert zal beginnen. 'Scotsman' Fried Maasakker tekent met zijn doedelzak voor de opening. De indringende klanken van 'Highland Cathedral' worden vloeiend overgenomen door de leden van het fanfareorkest met 'Lord of the Dance'De muziek wordt visueel versterkt met prachtige beelden van het Ierse landschap. Trouwens, tijdens het hele concert is er voor de powerpoint een belangrijke rol weggelegd. Alle aankondigingen van de muziekstukken verschijnen namelijk op het witte doek, zodat er geen storende onderbrekingen plaatsvinden en het concert een vloeiend verloop zal hebben. Vaste deelnemers aan het kerstconcert in Castenray zijn behalve de plaatselijke fanfare onder leiding van Martijn Pepels, het kinderkoor Cajeko onder leiding van Ria Maes; het leerlingenorkest onder leiding van Will Jacobs; het Dameskoor en het Kerkelijk Zangkoor, beide onder leiding van Joop Simons. Deze laatste koren worden aan het kerkorgel begeleid door Piet Kuijpers. Evenals vorig jaar zijn ook nu weer van de partij Wouter van de Eerenbeemt met zang en keyboard en Peter van de Water met zang en gitaar. Zij worden bijgestaan door Luc Benders met fluit. Als soliste treedt dit jaar Sylvia Weijs uit de Pastoor Verheggenstraat voor het voetlicht. Samen met de fanfare en bagpiper Fried Maasakker voert dit muzikale kwartet de stukken 'Mull of Kintyre en 'Amazing Grace' uit. Als kwartet zingen en spelen ze ook nog 'Dimming of the Day' en het mooie 'November' van Rowwen Hèze. De koren zingen in een gezamenlijk optreden onder meer 'Transeamus', 'Kerstnacht' en 'Engelenzang' en Cajeko brengt 'Weetje 't al?', 'Zonnige Kerstmorgen' en 'Eer aan God' ten gehore. Het leerlingenorkest speelt twee nummers, namelijk 'Jolly old sleighride' en 'Christmix'. Tussentijds speelt het fanfareorkest ook nog 'Clogdance' en het laatste deel van 'Lord of the Dance'. Als slotstuk van dit zeer gevarieerde en boeiende concert laten alle deelnemers zich horen met 'We wish you a merry Christmas'. 20 OH DM HM nlssaill!

Castenrays dorpsblad De Schans | 2006 | | pagina 20