Stichting Heemkundig Genootschap Castenray SlR&fc&é Maandag 18 december: Lezing door Toon den Brok over 'Kloosters in Venray en Jerusalem in het bijzonder', Zaal 'Het Trefpunt' Beukenrode Venray. Aanvang 19.30 uur. Woensdag 3 januari: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Boerengezegden 9 Iëver zonder ienzicht dugt nie en wie mit zien vuüt te rap is, traejt mis! 9 Alles is gén iwangillie, d'r loeëpe ok epistels oonder! (Niet elke raadgever is goed!) 9 "Ik heb génnen tied", zaej de vos, toen hij de jaeger zaag kómme. 9 Die is alzelaeve öp jak. (Die is altijd weg.) 9 Gij zut öw nog wel 's jukse, waor gij genne juks het.(Je zul de gevolgen nog wel ondervinden.) Weer Schotse Hooglanders geboren Blijkbaar hebben de Schotse Hooglanders in de Castenrayse Vennen het prima naar hun zin, want evenals eerder dit jaar zijn er ook nu weer twee kalfjes geboren. Eén liep bij de volwassen dieren, terwijl het andere kalfje enkele dagen bij de afrastering langs de Grensweg heeft gelegen. Het is daar door verschillende voorbijgangers gezien, maar op een gegeven moment was het weg. Of het zich bij de andere dieren heeft kunnen aansluiten, is nog niet bekend. Toen ik ging kijken, was er geen Hooglander meer te zien. Klaarblijkelijk hadden de dieren zich diep in het struikgewas teruggetrokken. Hopelijk maken de beide borelingen het goed. 't Het jonge kalfje is slechts enkele dagen oud en kijkt nog wat onwennig voor zich uit. Foto's JS. Inmiddels heeft de groep Schotse Hooglanders zich uitgebreid tot negen of tien exemplaren. Ook lopen er twee grote, witte pony's. Ook in deze tijd van het jaar is een wandeling in de Castenrayse Vennen een waar genot. Maar ook al zijn de Schotse Hooglanders van nature vredelievend, het blijft altijd oppassen. Zeker nu er weer kalfjes geboren zijn. Houd dus voor uw eigen veiligheid gepaste afstand en probeer de dieren zeker niet te aaien. Dagboek van zuster Verona - deel 8. 9 november M. Bots bracht een stuk ham. Blij en dankbaar dat wij zijn! Zodoende kunnen wij in den vreemde goed voor onze voeding zorgen. Iedere dag moeten wij de straat op om het nodige bij elkaar te ticfjting fjetmfcunöt'g ©enootscfja Costtnray

Castenrays dorpsblad De Schans | 2006 | | pagina 18