IN MEMORIAM 'MEESTER MENNEN' R.K. Basisschool 'De Stek' Castenray Bibliotheek In de bibliotheek zijn er de komende tijd enkele interessante thema avonden (lezingen en workshops). 14 december "Uw kind en de moderne media" van 20.00 uur tot 22.00 uur. 16 januari "De Matrixmethode"(leerproblemen, dyslexie, ADHD, enz.) interactief uur voor ouders en kinderen van 16.00 uur tot 17.00 uur interactieve lezing voor volwassenen van 19.30 uur tot 21.30 uur. Verbouwing - Donderdagmorgen was het even fris in het hele gebouw. De verwarming was uitgevallen. Binnen een uurtje was alles weer in orde. Het grote sloopwerk is bijna voorbij. Dan wordt er begonnen met het opbouwen van het nieuwe gedeelte van de school. De indrukwekkendste beelden zijn vastgelegd en terug te zien op onze website: www.dorpenvenrav.nl/destek. Sinterklaas Het was een gezellige zondagmiddag in 'De Wis'. Wat waren we blij dat de Sint Castenray weer gevonden had. We hopen dat de hij nog een bezoekje aan onze school brengt komende week. De kinderen van basisschool 'De Stek' zijn echter zo braaf dat hij ons dit jaar niet over kan slaan! WE ZIJN ER KLAAR VOOR! Op donderdag 7 december mag groep 1 t/m 6 's morgens één cadeautje mee naar school brengen. Let er wel op dat het speelgoed tegen een stootje moet kunnen en dat het voorzien moet zijn van een naam. Belangrijk is ook dat er niet te veel losse onderdelen bij zitten. Denkt u ook aan de vrije dag van woensdag 6 december voor alle leerlingen. T oneelvoorstelling Op donderdag 7 december zijn de groepen 5 t/m 8 uitgenodigd om de generale repetitie van de toneelgroep 'Vondel' in 'De Wis' bij te wonen. We willen hierbij de toneelgroep bedanken voor de uitnodiging en veel succes toewensen tijdens de uitvoeringen. We zullen er weer van genieten. Met vriendelijke groet, Team basisschool 'De Stek' Vrijdag 24 november overleed 'Meester Mennen'. In augustus 1956 werd hij in Castenray benoemd aan de St. Jozefschool. Hij was hoofd van de school, boekhouder (o.a. salaris berekenen en uitbetalen) én meester van de 5e en 6e klas (de huidige groep 7/8). In de periode dat hij aan onze school verbonden is geweest, hebben zich veel veranderingen voorgedaan. Op het gebied van gebouwen en meubilair veranderde er het een en ander: -de 'lompe lelijke tweezitbanken' werden vervangen door éénpersoons- leerlingensetjes, mét inktpotje.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2006 | | pagina 20