Stichting Heemkundig Genootschap Castenray 16 Woensdag 6 december: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Maandag 18 december: Lezing door Toon den Brok over 'Kloosters in Venray en Jerusalem in het bijzonder', Zaal 'Het Trefpunt' Beukenrode Venray. Aanvang 19.30 uur. Boerengezegden 't Is enne mojje jong, mar wel bieësteg lang geleeje! "As 't mar waor is!", zegge ze ien de juddekaerk.(Als er iets verteld werd, waaraan men twijfelde.) 9 Dat megje hit mieër juks as vluuën! Hij is kachel! (Hij is dronken.) Begienehutsel en paotersknutsel, d'n hommel en d'n ientrow zien mit gén pen te beschriëve. Reünie familie Rambags/Duijkers/Emonts/van Osch Onlangs leverden we een bijdrage aan de invulling van het programma bij deze reünie. Archeologische voorwerpen en tal van oude foto's konden bezichtigd worden. Ook vertelden we over de historie van Castenray en leidden we een excursie naar de Castenrayse Berg. Uit de vele reacties die we kregen, konden we opmaken dat onze inbreng zeer gewaardeerd werd. Ook wij waren prima tevreden met het aandachtige gehoor en de grote interesse die er was voor ons cultuurhistorisch erfgoed. De dag leverde ons, behalve een flinke bijdrage voor onze kas, ook nog weer een groot aantal oude foto's en nuttige informatie op. Voor ons was het de eerste keer dat we op deze manier betrokken werden bij een familiedag en het is van beide kanten prima bevallen. We danken de betreffende families dan ook zeer voor deze fijne dag en voor de mooie donatie. Deze zullen we besteden aan een herinneringsteken voor Nico van Melo. Presentatie boekje Boerenbond Afgelopen zaterdagmiddag vond in het gemeenschapshuis de presentatie plaats van het boekje 'De harde werkers van de Boerenbond Castenray'. Met bijna honderd aanwezigen was de zaal goed gevuld en na de koffie en vlaai kon iedereen genieten van de boeiende dialezing, die verzorgd werd door de auteur van het boekje, Toon Kuijpers (van Handrie). Na zijn inleiding vertelde Toon aan de hand van 85 prachtige foto's over Castenray in vroeger tijden. Met name het boerenleven van weleer werd belicht, maar uiteraard waren er ook diverse foto's van de boerenbond en degenen die er gewerkt hebben. Met leuke anekdotes gelardeerd werd het een uitermate interessante lezing. Na de dialezing werd het eerste exemplaar van het boekje overhandigd aan Wiel Jacobs. Wiel, onlangs 93 jaar geworden, is de oudste nog in leven zijnde oud-werknemer van de Castenrayse Boerenbond. Voor zijn echtgenote Lieske waren er bloemen. Ook Toon Kuijpers kreeg een bloemetje aangeboden voor zijn inzet voor het Heemkundig Genootschap. De middag werd muzikaal opgeluisterd door drie muzikanten van de groep 'Puur Puree' uit Venray. Aan het slot van het officiële gedeelte zong Thei Büddiger vanaf een cd het Casels Lied, waarbij iedereen uit volle borst meezong. Een waardige afsluiting van een geslaagde presentatie. We danken dan ook iedereen die meegewerkt heeft aan het welslagen van deze middag. Behalve Toon Kuijpers, willen we heel speciaal nog noemen SaWeCo voor de sponsoring van het boekje en A D Automatisering voor het lenen van de beamer. Van het boekje is nog een zeer beperkt aantal exemplaren te koop. De prijs is 5,- en het boekje is te bestellen bij Jan Strijbos, tel. 571677. ttcfjtmg fcemftunSig 6enootscf)a: tastenra?

Castenrays dorpsblad De Schans | 2006 | | pagina 16