zang/gitaar/banjo en Joep Verstappen, zang/gitaar. Zij zullen onder meer een aantal dialectliederen ten gehore brengen. Het boekje, met een beperkte oplage van 125 stuks, is na de officiële presentatie in het gemeenschapshuis te koop voor 5,-. Deze zeer gereduceerde prijs is mede mogelijk gemaakt door een financiële bijdrage van SaWeCo BVwaarvoor we hen zeer dankbaar zijn. De Castenrayse Boerenbond is uiteindelijk gefuseerd met enkele andere Boerenbonden en opgegaan in het samenwerkingsverband SaWeCo BV. Bij de presentatie op zaterdag 25 november is iedereen van harte welkom. Graag vóór vrijdag 24 november even aanmelden i.v.m. de inkoop van het aantal vlaaien. Aanmelden kan telefonisch: 0478-571677; per e-mail: ianstriibos@hetnet.nl of door onderstaand strookje in te vullen en bij Castelostraat 32 in de brievenbus te deponeren. (Naam)meldt zich aan voor de presentatie van het boekje 'De harde werkers van de Boerenbond Castenray' op zaterdag 25 november 2006 in gemeenschapshuis De Wis te Castenray. Aantal personen: 3 Zo was de situatie in 1968, het jaar dat deze foto vanuit de kerktoren genomen werd. Op de achtergrond rechts is het in 1958 gebouwde Boerenbondsgebouw te zien. Op de voorgrond rechts, waar nu het dorpsplein ligt, staat het café van de familie Jakobs. Haaks op het café staat een feestzaal die bij bet café hoorde. In deze zaal lag vroeger een beugelbaan, maar de ruimte werd omgebouwd tot opslagruimte van de Boerenbond, het zo genoemde pakhuis. Later kwam in deze ruimte de maalderij van Michels uit Oirlo, waar de Boerenbond het graan voor de mengvoeders liet malen. Achter de zaal staat een gebouw, op de plaats waar nu Gerrit Strijbos woont, dat vóór 1958 dienst deed als Boerenbondsgebouw. Toen het nieuwe Boerenbondsgebouw in gebruik genomen werd, kwam dit gebouw in handen van de Tuinbouwvereniging en werd het de tuinbouwloods. Niet op de foto te zien zijn de kruidenierszaak en boerderij van de familie Jakobs. Deze zitten onder hetzelfde dak als het café en zaten rechts van het café. Vooraan links staat de boerderij van Piet Philipsen, waar nu een blok van twee woningen staat. Daarachter staat het huis van bakker Ties Drabbels.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2006 | | pagina 3