j&mmsr Stichting Heemkundig Genootschap Castenray -mi Zaterdag 25 november: Presentatie boekje 'De harde werkers van de Boerenbond Castenray' in De Wis. Aanvang: 14.00 uur. Maandag 27 november: Vergadering Lokaal Historisch Platform in De Kemphaan Venray. Aanvang: 20.00 uur. Woensdag 6 december: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Maandag 18 december: Lezing door Toon den Brok over 'Kloosters in Venray en Jerusalem in het bijzonder', Zaal 'Het Trefpunt' Beukenrode Venray. Aanvang 19.30 uur. Boerengezegden Hotst 't nie dan botst 't wel. (Vroeg of laat gaat het mis.) 9 Op ennen how en enne klop nor de deur loeëpe. 9 Dat snotjong is amper 'n voest högger as 'n vaerke. (Die jongen is nauwelijks volwassen.) 9 D'ii hönning ien de körf hebbe. (Zijn centjes binnen hebben.) 9 An alles kumt 'n aend, mar boerinnehowereghejd en mansluuj dómmeghejd bliëve tot ien ieëweghejd. Ame! Presentatie boekje Boerenbond Castenray Zaterdag a.s. (25 november) geeft ons Heemkundig Genootschap een boekje uit met als titel 'De harde werkers van de Boerenbond Castenray'. Het is geschreven door een oud-inwoner, Toon Kuijpers uit Horst. Toon was lid van ons heemkundig genootschap en hij schrijft nog regelmatig verhalen over vroeger. De vader van Toon, Handrie Kuijpers (Kaös Handrie), was de eerste zaakvoerder van de in 1933 opgerichte Castenrayse Boerenbond. Pas na de Tweede Wereldoorlog kwam de Boerenbond echt tot ontwikkeling en dit bood werkgelegenheid aan meer dan tien inwoners van ons dorp. Vooral de mannen die in het pakhuis werkten, hadden het niet gemakkelijk, omdat in die tijd nog veel zwaar werk met de hand gebeurde. Maar ook de mensen die op kantoor werkten, hadden hun handen meer dan vol. Echter, zonder een onvertogen woord deed ieder zijn of haar werk. Het boekje is dan ook een eerbetoon aan al deze 'harde werkers van de Boerenbond Castenray'. De bijeenkomst wordt gehouden op zaterdag 25 november in gemeenschapshuis De Wis te Castenray. Het programma ziet er als volgt uit: 14.00 uur Ontvangst met koffie/thee en een stuk vlaai 14.15 uur Welkomstwoord door Jan Strijbos, voorzitter van de Stichting Heemkundig Genootschap 14.20 uur Muzikaal intermezzo 14.30 uur Dialezing door Toon Kuijpers over het werk bij de Boerenbond 15.00 uur Muzikaal intermezzo 15.15 uur Presentatie van het boekje 'De harde werkers van de Boerenbond Castenray' 15.30 uur Luisteren naar een muziekopname van Castenrays troubadour Thei Büddiger 15.35 uur Gezellig samenzijn met muziek 16.15 uur Sluiting Het eerste exemplaar van het boekje zal overhandigd worden aan Wiel Jacobs, de oudste nog in leven zijnde oud-werknemer van de Boerenbond. Voor de muzikale opluistering zorgt een trio, samengesteld uit de muziekgroep 'Puur Puree' uit Venray. Het trio bestaat uit Miijam Aarts, zang/gitaar/accordeon; Frank Raateland, »ticf)ting fjecmfcunötg 6enootscfjap Cqstenray 1 r--

Castenrays dorpsblad De Schans | 2006 | | pagina 2