Boerebrulleft 2007 De Boerebrulleft van 2007 wördt georganisierd dur buurtverieëniging Casele Vuruut. Dat is ien goej hand. Dat kunde an alles merke. Speciaal vur dees gelegenheid wördt op dit moment en nej wiek uut de grond gestampt, mit huus vur vurnamelik ongetrowde stelle en vrejgezelle. Dur wördt drej gebowd en ut wörre schón huus. Van de vrejgezelle kels en vrollie wördt verwaacht dat ze binne de korste kiere en meid of enne vrijer ower den dorpel wieëte te lokke en ok op de ongetrowde stelle zal de Caselse vette grond wel zien uutwaerking hebbe. Ut is absoluut nie uutgeslote dat dur ursdaags praot keumt dat dur iemus mot trowwe. Opmerkelik is ok dat enne Klaen Oelderse loeënwaerker via de Fanfaar enne zak superzaod het verkocht an de vader van ieën van de bouwers. Wat dat te betaekene het, is nog volstrekt en rodsel. Al mit al en goej reeje um de berichte de kommende waeke goed ien de gate te halde en vural op 19 november nor ut Verlovingsbal te gaon ien de Schanse schop. Ok vur de jeugd is dur wer vanalles te doen. Vurrig jaor is vur den urste kier de Kienderboerebrulleft geörganisierd en waren Brain en Chatty ut gelukkige bruudspaar. Dit jaor wille wej dat ok wer organisiere, mar dan natuurlik mit en nej bruudspaar. Ut kienderboerenbruudspaar zal gon trowwe op Carnavals-dinsdag op ut kienderbal. Ieder kiend het kans um bruud of brudegom te wörre. Op ut Verlovingsbal van 19 november wördt en spel gedaon en de vier winnaars dorvan speule op Carnavalsdinsdag ien de finale. De winnaars van de finale meuge ut kienderboerebruudspaar zien. Alle kiender van groep 3 tot en met 6 van de schol kunne mit doen. Hoe alles precies ien zien waerk göt, dor kriege de kiender en de elders van die groepe binnekort en briefke van. Hal 19 november vrej want dit meugde nie misse! Ut promosieteam Boerebrulleft 20 UJ VUR-UUT

Castenrays dorpsblad De Schans | 2006 | | pagina 20