De TIJD van Toen1964 De das van nu6 okt. 2006 Die tijd begon in aug. 1964 in de eerste klas; hij eindigde op 6 okt. 2006 in groep 3/4. "Wat gaat de tijd toch snel", dat hoor je zó vaak zeggen! Het is waar!!! De 42 jaar les geven in Castenray zijn voorbijgevlogen. Als je er over nadenkt en er met anderen over praat, dan constateer je, dat er toch veel veranderd en gebeurd is. Vrijdag jl. was een SUPER dag. Een feestelijke ontvangst, door de kinderen, de leerkrachten en de helpende ouders gekleed in de tijd van toen. Prachtig om te zien! In de school waren workshops voor de kinderen; touwtje springen, elastieken, ballen,op de foto in oude schoolbanken, pannenkoeken bakken samen met twee lieve oma's, en er daarna lekker van smullen, met poedersuiker of stroop erop. Er werd een dansje aangeleerd met nog weer een lieve oma. Van alle kinderen, één voor één, kreeg ik een mooi werkje aangeboden. Er was getekend, gekleurd, geschreven of geplakt. Die kunstwerkjes gingen allemaal in een klapper. Wat een prachtige herinnering. In de pauze kwamen de boterhammen te voorschijn uit de zelfgemaakte knapzakken, 's Middags spetterende voordrachten; alle basisgroepen waren vertegenwoordigd. Tot slot op de speelplaats een 's morgens geleerde dans met alle kinderen!!! Een dans van vroeger. En daarna nog een "lief lied". Dat was wel even slikken. Met een verrassingszak in of naast de knapzak werden Eduard en ik uitgezwaaid en naar huis gebracht!!! Adieu school "De Stek" Na enkele mooie toespraken begon het inloopuurtje. Heel veel ouders met hun kinderen, "oud leerlingen", en belangstellenden kwamen kijken naar het schoolproject. Velen kwamen mij een hand geven. Ik heb zoveel goede wensen, kaarten, bloemen en cadeaus mogen ontvangen. Wat een warmte en sympathie, geweldig. Via dit verhaal wil ik dan ook graag iedereen, die vrijdag op school geweest is, bedanken. Oók de mensen die via een andere weg, hun waardering voor mijn werk hebben laten blijken. Met 's avonds een gezellig feestje met mijn lieve collega's van nu, de MR leden, de collega's van toen, onze vrijwilligers, de dames die de school schoon maken en de fantastische ouderraad, waarop de leerkrachten altijd kunnen rekenen, viel het afscheid nemen me gelukkig niet zwaar. Ruim twee jaar geleden b.g.v. mijn jubileum, kreeg ik voor mijn gevoel een prachtige kroon op mijn werk. Afgelopen vrijdag zijn er nog door zo velen, kinderen én véééél volwassenen, pareltjes en parels op gestrooid. Iedereen wil ik HARTELIJK BEDANKEN voor die 42 mooie jaren! En in het bijzonder voor vrijdag 6 okt. 2006. Dini Camps Custers 3

Castenrays dorpsblad De Schans | 2006 | | pagina 3