uj)A Stichting Heemkundig Genootschap Castenray Zaterdag 14 oktober: Landelijke Archievendag met openstelling gemeentearchief Venray. Maandag 16 oktober: Lezing over het gebruik van schatlijsten voor genealogisch onderzoek 'Van hoofdgeld, beestenschat en andere lasten' door Chrit Klerken uit Blerick. Zaal 'Het Trefpunt' Beukenrode Venray. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 21 oktober: Officiële ingebruikname van het onderkomen van heemkundegroep 't Raokeliëzer Merselo. Nadere gegevens volgen. Maandag 23 oktober: Geschiedenisquiz Venray met als thema 'Geloof en bijgeloof. Woensdag 1 november: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Maandag 20 november: Lezing over archeologie en Trade Port Noord in Blerick (ook in relatie tot het Floriadeterrein) door Xavier van Dijck. Zaal 'Het Trefpunt' Beukenrode Venray. Aanvang 19.30 uur. Maandag 18 december: Lezing door Toon den Brok over 'Kloosters in Venray en Jerusalem in het bijzonder', Zaal 'Het Trefpunt' Beukenrode Venray. Aanvang 19.30 uur. Boerengezegden Dat is 'n hél vaeg. (Dat is een vrouw die van aanpakken weet.) 't Hekke hit 'm gevat. (Hij is niet goed terecht gekomen.) Ge wet wel wa'che het, mar nie wa'che kriegt! Witte haör zien kaerkhofbluumkes. Dat is mij genne gros werd. (Dat is mij niets waard.) Expositie Freulekeshuus Op 11 december 2006 bestaat museum 't Freulekeshuus in Venray 25 jaar. Ter gelegenheid daarvan is op vrijdag 6 oktober een overzichtstentoonstelling van start gegaan over het verleden, het heden en de toekomst. In deze tentoonstelling wordt teruggekeken op 25 jaar verzamelen en tentoonstellen. De expositie duurt t/m 28 januari 2007. De openingstijden zijn op woensdag, zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Adres: Eindstraat 8 Venray. Landelijke Archievendag Op zaterdag 14 oktober vindt de Landelijke Archievendag plaats. Op deze dag is het Gemeente archief van Venray voor iedereen geopend van 10.00-17.00 uur. Rond het thema 'Geloof en Ongeloof zijn allerlei foto's en archiefdocumenten te zien. Ook zullen er films vertoond worden over Venray en de kerkdorpen uit de jaren '50 en '60 van de vorige eeuw. Verder zijn er bijzondere foto's te bezichtigen van de Venrayse fotograaf Gerard Kruijsen die momenteel in Gennep woont. Er zijn ook activiteiten voor de kinderen. Locatie: Gemeentehuis Venray. Geschiedenisquiz Deze wordt gehouden op maandag 23 oktober van 19.30-22.00 uur in de bibliotheek te Venray. Deze quiz bestaat uit vragen met een sterk lokaal karakter over geloof en ongeloof. De meeste vragen zijn meerkeuzevragen en er worden enkele foto's vertoond. Voor deelname kan men zich opgeven aan de uitleenbalie van de bibliotheek aan de Merseloseweg 59 te Venray, of telefonisch 581970, of per e-mail: balie@obvenray.nl Nieuwe artikelenreeks Volgende week beginnen we met een nieuwe artikelenreeks en wel een heel bijzondere. Het betreft een beschrijving van de ontwikkelingen die zich in de laatste oorlogsmaanden tot de bevrijding in 18 tfcfitmg fjeemfcunSig fcenootscfiap tast enray

Castenrays dorpsblad De Schans | 2006 | | pagina 18