Het was ook voor mij een trieste gebeurtenis, toen een kind van de familie Vollebergh kwam te overlijden. Pieërke was toen zes jaar oud. Ik vergeet nooit het verdriet dat die mensen toen hebben gehad. Het kind werd onder grote belangstelling begraven op het kerkhof in het dorp. Dat was voor de ouders een grote troost, maar daar kregen ze het kind niet mee terug. Ik leefde intens met hen mee, maar wat is een mens dan machteloos. Ik kan me de kinderen van de familie Vollebergh nog heel goed voor de geest halen. Jozef, de oudste en verder waren er Antoon, Riet en Henriëtte. Achteraf moet ik constateren, dat de jaren in Castenray, zonder ook maar in het minste tekort te doen aan de school in Helden, de mooiste jaren van mijn leven zijn geweest. Ik ben rector Verheggen nog altijd dankbaar voor de moeite die hij zich, ter wille van mij, heeft getroost. Dat ik meester Vollebergh en zijn gezin nooit zal vergeten is een logisch gevolg van de fijne, gezellige manier, waarop ik met de meester heb mogen samenwerken en de wijze waarop zijn gezin mij heeft opgevangen. Ik heb Kaös Handrie goed gekend en heb het als zeer prettig ervaren mijn verhaal aan diens zoon Toon te kunnen vertellen, in gezelschap van Kaös Lien, mevrouw Truyen uit Horst, die in die tijd bij mij op school zat in Castenray. Castenray se mensen, bedankt!" Juffrouw Timmermans. (Opgetekend door Toon Kuijpers, mei 2003.) Expositie en boek over onderwij shistorie Oirlo een groot succes De verkoop van het door Jan Strijbos geschreven boek 'Een schoolverleden achterna' over de onderwij shistorie van Oirlo is buitengewoon goed verlopen. Van het boek met een oplage van 750 stuks waren alle exemplaren binnen vijf dagen volledig uitverkocht. Een aantal personen is reeds teleurgesteld moeten worden. Degenen die na 27 september nog geld hebben overgemaakt om een boek te bestellen, krijgen dit teruggestort. Van het boek volgt geen tweede druk. De foto-expositie in de gerenoveerde basisschool te Oirlo is een grandioos succes geworden. In totaal brachten in vijf dagen tijd meer dan duizend personen een bezoek aan de door Jan Strijbos samengestelde tentoonstelling. In het schoolgebouw waren onder meer ruim 600 historische foto's geëxposeerd. Ook kon men oude films bekijken, was er een vooroorlogs schoolklasje ingericht en lagen er zestig jaar oude schoolboekjes ter inzage. Van de voormalige schoolgebouwen waren er bouwtekeningen uit 1850 en 1892 geëxposeerd. De foto's met bijschriften zijn te verkrijgen op een cd-rom. De kosten bedragen 2,00. Hiervoor kan men contact opnemen met Jan Strijbos tel. 571677. E-mail: jan.strijbos@hetnet.nl 17 Een foto uit 1950. Links de pas gebouwde lagere school van Castenray en rechts het woonhuis met smederij van de familie van Kuijck. Op de voorgrond weiland, waar nu het speelterreintje met de jeu-de-boulebaan is.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2006 | | pagina 17