I? Notulen openbare Dorpsraadvergadering van 6 september 2006 1. Opening De voorzitter opent de vergadering. Een speciaal welkom aan de heren Verstegen en Van Dijk 2. Notulen openbare dorpsraadvergadering d.d. 26 juni 2006 Ad. Boombeugels: ondanks het advies van groenbeheer gaat de voorkeur ernaar uit om de beugels te retourneren naar de gemeente. Ad. Speelterrein: het speelterrein aan de Pastoor Verheggenstraat behoeft enig onderhoud. Hierover is contact geweest met de gemeente. Tot heden hebben we hier geen reactie op gekregen. 3. Notulen dorpsradenoverleg. De notulen zijn nog niet ontvangen. Wel kan er worden meegedeeld dat het College van de gemeente haar programma heeft gepresenteerd. De DRO was hier positief kritisch over. 4. Herinrichting kom Castenray Jan van Dijk (Gemeente Venray) geeft in het kort de stand van zaken weer. Hij wil een compliment maken aan de inwoners van Castenray dat er veel begrip is voor de overlast. Door het slechte weer is er vertraging opgelopen. Echter moet het lukken om voor 15 november klaar te zijn. Zoals het er nu naar uitziet wordt binnenkort de asfaltlaag (Leunse kant van de kerk) aangebracht. Hierna kan al weer een deel opengesteld worden. Tegelijk met het op peil brengen van de openbare verlichting aan de Horsterweg wil men ook de Matthiasstraat voorzien van extra masten. Er blijven nog enkele delen van het dorp onderbelicht. Zoals de Tunnelweg (voorzien in 2007). Wat betreft de boomsoorten zal er binnenkort een enquête rondgestuurd worden. Bij gelijke stemmen zal de gemeente hieruit de keuze maken. Voor de groenstroken wordt nog onderzocht wat mogelijk is. Opties zijn grasstroken, bodembedekkers, groenblijvende heesters of bloeiende heesters. Belangrijke vraag hierbij is wie het onderhoud gaat doen. 5. Ingekomen stukken en mededelingen: a) CWK: Ben v.d. Sterren zal deze taak op zich nemen. b) Jeu de boules baan: deze heeft onderhoud nodig. Iemand in het dorp heeft de eerste aanzet hiertoe gegeven. c) Kennis: de ballonnenwedstrijd was wederom een succes. De prijzen zijn gesponsord door de kermis exploitant en de snoepzakken komen deze keer ook van de kermis. 6. Gebiedsgericht werken Henk Verstegen (Gemeente Venray) geeft een uiteenzetting over wat Gebiedsgericht werken in houd. In het kort komt het erop neer dat de inwoners meer worden betrokken bij de diverse projecten (die het individu overstijgen) en een betere samenwerking met gemeente, politie, synthese etc.. De door de Dorpsraad gemaakte DOP is een goede basis om in 2008 van start te gaan. Nu wordt er in 3 gebieden nog ervaring opgedaan. 7. Leefbaarheidsbudget Het voorstel van het DB wordt aangenomen. 8. Rondvraag 9. Sluiting De voorzitter sluit de vergadering om 22.00 uur. 8

Castenrays dorpsblad De Schans | 2006 | | pagina 8