R.K. Basisschool 'De Stek' Castenray Tuinonderhoud Op zaterdag 9 september zijn er weer allerlei klussen rondom school uitgevoerd. De schooltuin ziet er weer fantastisch uit! We willen de ouders dan ook van harte bedanken voor hun inzet. Adoptieproiect Casselse Vennen Op maandag 18 september gaan de kinderen van basisgroep 4 naar de Casselse Vennen. Daar gaan ze ons adoptieproject een stukje bos) een morgen intensief verzorgen. Veel (leer)plezier! NKO-Congres voor alle ouders De Nederlandse Katholieke vereniging van Ouders (NKO) organiseert op zaterdag 7 oktober a.s. een regionaal congres voor ahe ouders en andere opvoeders in Eindhoven (Plein College St. Joris). Het thema is 'Kinderen en hun eigen-aardige ontwikkeling'. Het leuke van opvoeden is namelijk dat ieder kind zich op zijn eigen manier ontwikkelt. Tegelijkertijd is dat ook het lastige van opvoeden. Je moet telkens opnieuw inspelen op de 'eigen-aardigheden' van je kind. Zeker als je kind anders reageert dan jij verwacht, moetje soms even bij jezelf (of bij anderen) te rade gaan. Opvoeden is sturen in de richting waarvan je als ouders denkt dat het de goede is. Maar ja... wat doe je als je kind een andere, een eigen koers uitstippelt? Op het regionale NKO-congres komt dit dilemma uitgebreid aan bod. Pasklare antwoorden krijg je waarschijnlijk niet, maar wel bouwstenen waarmee je verder kunt. Het congres duurt van 9.30u - 13.00u, zodat je de zaterdagmiddag weer beschikbaar bent voor je gezin. Er is een attractieve inleiding 'Eerst begrijpen; dan begrepen worden! Over de eigen-aardigheden van je kind' en daarna kun je twee workshops kiezen uit het volgende aanbod: 1. Hoe bevorder je het zelfvertrouwen van je kind?; 2. Essentiële waarden bij het opvoeden; 3. Maak je kind mentaal weerbaar!; Raadpleeg voor uitgebreidere informatie en voorwaarden voor inschrijving de website van de NKO (www.nko.nl) of bel ons (070-3282882). De toegang is gratis voor ouders van lidscholen (incl. consumpties) als zij zich collectief aanmelden via de contactpersoon van de school (ouderraad). Opgave sofi-nummer (burgerservicenummer) Onze school heeft u gevraagd om opgave te doen van het sofi-nummer van uw kind. Wij zijn hier wettelijk toe verplicht. Bij inschrijving van nieuwe leerlingen was dat al zo, maar nu geldt het ook voor onze al ingeschreven leerlingen. De sofi-nummers zullen worden opgenomen in onze leerlingenadministratie. Daardoor kan de overheid beter toezien op de rechtmatigheid van de bekostiging van het onderwijs. Ook zullen in de toekomst kinderen beter te volgen zijn bij een overstap naar een andere onderwijsinstelling. Inmiddels hebben we al een aantal formulieren retour gekregen. Om het een en ander zo goed mogelijk te laten verlopen hopen we voor vrijdag 22 september alle ingevulde formulieren en kopieën in bezit te hebben. Met vriendelijke groet, Team De Stek

Castenrays dorpsblad De Schans | 2006 | | pagina 15