Stichting Heemkundig Genootschap Castenray Woensdag 6 september: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 9 en zondag 10 september: Open Monumentendagen. Woensdag 13 september: Ondertekening convenant Rooynet bij het Erfgoedhuis op het St. Annaterrein in Venray. Aanvang 20.00 uur. Maandag 18 september: Lezing Geschied- en Oudheidkundige Kring Venray e.o. in zaal 'Het Trefpunt' Beukenrode. Aanvang 19.30 uur. Deze dubbellezing wordt verzorgd door Jan Gootzen met het thema 'De geschiedenis van de Orde van de Birgittinessen en het klooster in Uden'. Het deel na de pauze wordt verzorgd door Harrie Vriens met het thema 'Houten beelden uit het Rijksmuseum tentoongesteld in Uden.' Als vervolg op deze dubbellezing wordt er op zaterdag 7 oktober een middagexcursie georganiseerd naar het Klooster en Museum voor Religieuze Kunst in Uden. De lezing is voor iedereen gratis toegankelijk. Voor de middagexcursie wordt een bijdrage gevraagd van 5. Wie interesse heeft kan met ons contact opnemen (tel. 571677). Zaterdag 7 oktober: Officiële ingebruikname van het onderkomen van heemkundegroep 't Raokel- iëzer Merselo. Nadere gegevens volgen. Zaterdag 14 oktober: Landelijke Archievendag met openstelling gemeentearchief Venray. Maandag 23 oktober: Geschiedenisquiz Venray met als thema 'Geloof en bijgeloof. Boerengezegden Zó wers as 'n hankhaolt. (Heel koppig zijn.) lederen héllege zien gewicht gaeve. Ieder het zijne geven.) Goëd is goëd, mar al te goëd is gaar nie goéd. Ziede aerm, ziet dan mar gröts da'che ieder 't zien kunt gaeve. Kunde mieër of ziede riek, gót dan nie gröts dur 't laeve. Zoeë as ge ze verwent, zoeë hedde ze. Casels Lied Op Kermiszaterdag werd door het Dameskoor en het Kerkelijk Zangkoor na afloop van de H. Mis het Casels Lied gezongen. De kerkbanken waren goed bezet, maar het meezingen van de kerkgangers was zeer bescheiden. Wellicht dat men de tekst van ons dorpslied niet kent en daarom drukken we ze in deze Schans af. Het zou aan te bevelen zijn dat we dit mooie, door meester Theo van de Voort gemaakte lied, bij zoveel mogelijk dorpsfestiviteiten laten horen. Het is namelijk een lied om trots op te zijn en dat, wanneer het gezongen wordt, de saamhorigheid van onze inwoners heel goed uitdraagt. De leerkrachten van de basisschool zouden we willen vragen het lied bij de kinderen aan te leren en bij bepaalde gelegenheden met zijn allen te zingen. 't Casels Lied Dao lit 'n dörp ien 't Limburgs land, an de rand van de Pieël is 't gelaege. De meense zien boëre die hange af, van God, van de wiënd en van raegen. Refrein: Och Casele, mien Casele, wor ik zó veul van hald, Gij zut mij dierbaar bliëve, al wér ik nog zó aid, Gij zut mij dierbaar bliëve, al wér ik nog zó aid. ticfjtmg fjeemfiunSig 6enootscfjap tqstenray

Castenrays dorpsblad De Schans | 2006 | | pagina 6