serverey, R.K. Basisschool 'De Stek' Castenray Notulen: ouderraadvergadering 22 augustus 2006 1. Opening: - Wilbert heet iedereen van harte welkom en opent de vergadering. Maria Classens en Elly Bongers worden met bloemen van de OV en een presentje van het team, hartelijk bedankt voor de jaren lange inzet in de Ouderraad. 2. Notulen vorige vergadering: d.d. 06 juni jl. - Het is niet zo dat de MR niets wil doen aan het schoolzwemmen, maar op dit moment kunnen ze er niets aan doen. - Notulen zijn verder akkoord. 3. Mededelingen en ingekomen stukken: - Het huldigen van de jubilarissen tijdens de laatste schooldag is zeer goed bevallen. - De kinderen waren zeer positief over die dag. - De vergadering van 6 okt. wordt verzet naar 31 okt. - De aanvang van de vergadering is voortaan weer om 20.00 uur. - Intocht van Sint op school is op dinsdag 5 december. - GOO (13 juni 2006, geen verslag ontvangen); SPOV komt niet meer naar de GOO. De SPOV heeft nog overleg over het schoolzwemmen met de gemeente. De afschaffing van het schoolzwemmen is nog niet definitief. Op veel scholen zijn speeltoestellen afgekeurd en weggehaald of verbeterd. De veiligheidseisen zijn strenger geworden. Vanaf september 2007 moet het schoolbestuur voor-, tussen- en naschoolse opvang aanbieden. Er komt een behoefte-peiling. Indien er behoefte is, wordt de opvang door een professionele organisatie uitgevoerd. De ouders moeten de opvang betalen. In de volgende vergadering gaat de GOO zijn taken en doelen evalueren. 4. Algemene punten: - MR verslag 19 juni; Schoolzwemmen blijft de aandacht houden. De Peuterspeelzaal heeft de intentieverklaring niet getekend, maar ze worden wel op de hoogte gehouden door de SPOV. Schoolgids en schoolkalender is besproken. GMR, heeft de zaken opgesplitst in 3 groepen, Roel zit in de algemene en financiële zaken. De MR is blij dat er nu 3 fulltime krachten op school zijn. - Algemene ouderavond Onderwerpen algemene gedeelte; Verbouwing, schoolplan voor de komende 4 jaar, coöperatief leren en zelfstandig werken, rapportages, omgang met mobiele telefoons, schoolproject. Kan de verantwoording van de ouders bij het pestbeleid meegenomen worden - Jaarvergadering OV Dit wordt weer door Wilbert met behulp van een Powerpointpresentatie verzorgd. - Workshop "positief opvoeden" Hetty Reijnders-Gerrits is bezocht door Wilbert en Elly P., ze stelde een interactieve workshop voor. Ze kwam heel positief en gedreven over. Op school komt maart of april het beste uit. Week 9 of 10 proberen we een avond te plannen. 5. Punten onderwijsteam: - De vergunning is binnen en de aannemer (Koenen) is al geweest, er zijn nu eindelijk concrete plannen.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2006 | | pagina 2