Nieuwe ondergrondse afvalcontainers emeente Overtollig huisraad? Bel Kringloopwinkel De Cirkel, 077 - 382 77 66. Milieustation Afvalkalender kwijt? Kijk op www.venray.nl Bereken op www.venray.nl eenvoudig uw variabele afvaltarief. In september worden in Castenray, in de Pastoor Verheggenstraat, nieuwe ondergrondse afvalcontainers geplaatst. Daarvoor zijn al voorbereidingen getroffen. In de containers kunt u behalve glas (gescheiden op kleur wit, groen en bruin/bont glas) voortaan ook drankkartons en kunststofflacons inleveren. Op de containers staat duidelijk aangegeven voor welk afval ze bedoeld zijn. De inzameling van drankkartons werkt het best als u: - de drankkartons zo schoon mogelijk aanbiedt - de drankkartons plat vouwt - eventuele doppen er thuis vanaf draait. Bij de inzameling van kunststofflacons gaat het om de harde kunststofverpakkingen. Zachte kunststofverpakkingen, zoals boterkuipjes en vlees- en kaasverpakkingen zijn niet bedoeld voor deze containers. Die horen bij het restafval in uw grijze container. Ook petflessen mogen niet in deze ondergrondse container. Glaswerk dat niet in de ondergrondse container past, zoals viskommen en vazen, mogen niet naast de container gezet worden. De scherven kunnen gevaar opleveren. U kunt dit glas gratis afgeven op het milieustation. Bruine, aardewerken kruiken en dergelijke mogen niet in deze containers De gemeente is blij met het nieuwe inzamelsysteem. Het gescheiden inzamelen van afval is immers goed voor het milieu én levert door verkoop ervan de gemeenschap ook financieel nog wat op. En daarbij is het ook nog eens goed voor uw portemonnee. Immers, hoe meer afval u gescheiden (gratis!) aanbiedt, hoe minder er (betaald!) in uw eigen afvalbak terechtkomt. Bij het milieustation aan de Metaalweg ld kunt u gratis papier, karton, glas, textiel, metalen, klein gevaarlijk afval en wit- en bruingoed aanbieden. Ook kunt u er, tegen betaling, grof huishoudelijk afval, hout, groenafval en GFT, restafval, steenpuin (niet meer dan 0,5 m3), grond (visueel schoon en niet meer dan 0,5 m3), autobanden en asbest (deugdelijk verpakt in dubbele folie en handzame pakketten) kwijt. De maximale omvang van een aanbieding mag 2 m3 zijn. Afvalstoffen moeten gescheiden in de daarvoor bestemde containers worden gedeponeerd. Bij de ingang van het milieustation kunt u betalen. Het milieustation is geopend op maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 18.00 uur en op zaterdag van 09.00 tot 15.00 uur.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2006 | | pagina 19