Het vervoer van de grote spullen, zoals tenten, potten en pannen ging met de vrachtauto van Drüggen Albert. Hij had na de oorlog een legervrachtauto gekocht om als zelfstandig transporteur de kost te kunnen verdienen. Eenmaal gearriveerd werd een kamp opgezet met een grote toegangspoort als ereboog. Deze bestond uit palen (dennenboomstammen) die met touwen werden vastgebonden met de aangeleerde knopen. Zo werd ook de keuken opgezet binnen een hekwerk van palen. Na het optrekken van de rook bleken de aardappelen aangebrand te zijn. De tenten werden opgezet en ingericht zodat iedereen een onderkomen had. Het toilet, de 'HUDO' was een gegraven gat, waar een tentdoek omheen werd gespannen om de privacy te waarborgen. Opm.: de naam HUDO werd vertaald als afkorting voor "Houd Uw Darmen Open". De dagen werden verder gevuld met spoorzoeken, spelen, koken, afwassen. Kortom, alle aangeleerde individuele vaardigheden en het werken in groepen werden in praktijk gebracht. Na enkele dagen, op het einde van het kamp, moest alles weer schoon worden opgeleverd. (wordt vervolgd) Boek onderwijshistorie Oirlo Ouderen uit ons dorp hebben nog in Oirlo op school gezeten. Op 1 januari 1861 werd de Castenrayse openbare school opgeheven en van 1861 tot 1922 gingen de Castenrayse kinderen in Oirlo naar school. Wilt u meer weten over de historie van hun lagere school, lees dan het boek 'Een schoolverleden achterna'Het telt 192 pagina's en is geschreven door Jan Strijbos. U kunt het boek bestellen door overmaking van 10,- op rekening 1281.39.196 t.n.v. Stg. SPOV inz. Bs. Maria onder vermelding van 'boek' en uw naam en adres. Het boek wordt gepresenteerd op 23 september 2006. Kijk ook eens op de website van de school: www.dorpenvem-ay.nl 'Oirlo en vervolgens 'verenigingen organisaties'. U vindt dan de site van basisschool Maria. Oude schoolboekjes Wie kan ons helpen aan oude schoolboekjes? Liefst van vóór 1950. Graag contact opnemen met Jan Strijbos tel. 571677. 7 Het vertrek in Castenray Op de foto van links naar rechts: Joos Weijs, Jack Duijkers, Toon Keijsers, Hay Feeters. Op de achtergrond Hopman van Etten. Op de foto van links naar rechts: Boven: Toon Keijsers en Joos Weijs. Staande: Jack Duijkers, Jan Tacken, Paul Duijkers, Jack Cox, Jack Jacobs, Hay Peeters, Piet Dings, Lowie Peeters. Zittend: Piet Cox en Gerrit Duijkers. SiSiSa

Castenrays dorpsblad De Schans | 2006 | | pagina 7