Stichting Heemkundig Genootschap Castenray DE VERKENNERIJ TE CASTENRAY- deel 3 Maandag 28 augustus: Bijzondere ledenvergadering van het Lokaal Historisch Platform Venray op St. Anna met opening van het Erfgoedhuis, ondertekening convenant RooyNet en officiële start van RooyNet. Aanvang 20.00 uur. Woensdag 6 september: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Boerengezegden 9 Enne gawe is an de schiet gestörve, de lanksame hit zien gat bedörve! 9 Twieë geloeëve öp ieën kusse, daor slöpt d'n düvel tusse! 9 As 't goëd is, motte 't goéd laote. 9 Wor dén gezaete hit, graöjt ien jaore gén gras mér! 9 As haaj kumt, is hebbe weg. Na het afleggen van de Verkennersbelofte in maart 1947 waren er voldoende geoefende verkenners bij de Don Bosco Groep Castenray voor twee patrouilles, de 'Vossen' en de Dassen', met elk een patrouilleleider (PL). Voor deze groepen werd een N groot kamp georganiseerd in augustus 1947 in de bossen bij het klooster St. Paul te Arcen (het huidige Klein Vink). De gehele groep werd voorbereid in de bossen bij 'Pieëterke'. De PL's gingen in juni 1947 op weekend, een proefkamp in Lottum aan de Maas. Volgens Jack was het slecht weer, met veel regen en wind. Het grote kampweekend in Arcen is waarschijnlijk de topactiviteit geweest in het korte bestaan van de verkennerij in Castenray. De voorbereiding en organisatie waren goed geregeld. De groep vertrok per fiets met de meeste persoonlijke bezittingen. Start- en verzamelpunt was aan de Horsterweg voor de woningen van Piet Poels en van Ger van Kuijck. 6 Mei 1947 V.Ln.r. Toon Drabbels, Jack Cox, Joos Weijs, Toon Keijsers, Mart Drabbels, Piet Cox, Jan Tacken, Jack Jacobs, Hay Peeters,Willemssen, Paul Duijkers, Jack Duijkers. Jack Duijkers en Joos Weijs ttcfjting (je«mftun8ig 6tnootsc6<* Costenrq?

Castenrays dorpsblad De Schans | 2006 | | pagina 6