Nieuwe afspraken met Heveco over route vrachtverkeer Onlangs heeft de dorpsraad opnieuw overleg gevoerd met Heveco. Onderwerp van bespreking was het aanhoudende vrachtverkeer van Heveco via Horsterweg en Lollebeekweg naar de vestiging in Meterik. Het resultaat van dat overleg is dat Heveco voortaan niet meer over de Lollebeekweg rijdt, maar via de Vliegert en de Oosterbosweg naar Meterik gaat. Sedert enkele jaren heeft Heveco een vestiging aan de Schadijkerweg te Meterik. Heveco heeft zich vanaf het begin gerealiseerd dat de bereikbaarheid van de vestiging in Meterik niet de meest optimale is. Aan elke mogelijke route kleven problemen: het zijn drukke schoolroutes, er wonen veel kinderen, de wegen zijn (te) smal, bochten zijn niet of moeilijk te nemen door de grote opleggers. Uiteindelijk heeft men gekozen voor de minst slechte optie. De heenroute gaat via de Lollebeekweg en terug over de Veld-Oostenrijk. Hoewel in februari van dit jaar al afspraken waren gemaakt, die weliswaar tot enige verbetering leidden, ontstond er nog geen situatie die voor de bewoners van met name de Lollebeekweg aanvaardbaar was. Reden voor hernieuwd overleg en met resultaat! Heveco rijdt voortaan via de Vliegert en de Oosterbosweg naar de Schadijkerweg in Meterik en zal de Lollebeekweg dus mijden. De dorpsraad is verheugd met deze afspraken! De Horsterweg is ingericht voor groot vrachtverkeer, er is daar sprake van vrijliggende fietspaden, het aantal onveilig ervaren situaties op de kruising met de Lollebeekweg neemt af en ook op de Lollebeekweg zelf ontstaat een veiligere situatie. Bovendien is de verkeersdruk op de Vliegert-Oosterbosweg veel minder en is nagenoeg geen sprake van jeugdig schoolverkeer. De nieuwe route is weliswaar een aantal kilometers langer, maar Heveco is graag bereid dat voor zijn rekening te nemen als dat leidt tot meer draagvlak bij de Castenrayse bevolking. Overigens is deze nieuwe route slechts tijdelijk. De gemeente Horst aan de Maas zal de kruising Tienrayseweg-Venrayseweg-Lindweg reconstrueren. De Lindweg wordt opgeknapt en verbreed en erlangs komt een vrij liggend fietspad, zodat de scholieren die naar Dendron gaan, een veilige route kunnen volgen. De Molenveldweg, de Molengatweg en de Kempweg zullen worden opgewaardeerd, zodat ze geschikt zijn voor vrachtverkeer. Als die werkzaamheden zijn uitgevoerd, zal Heveco voortaan over die wegen naar de vestiging in Meterik rijden en dan wordt Castenray dus helemaal gemeden. Volgens de planning zouden die wegen al in de tweede helft van dit jaar onder handen worden genomen, maar bekend is, dat er nog beroepsprocedures lopen die voor vertraging kunnen zorgen. René Heijer van Heveco heeft opnieuw nadrukkelijk verzocht om elke vorm van overlast van vrachtwagens die voor Heveco rijden, onmiddellijk te melden. Daartoe kan contact met hem worden opgenomen via 06-22480401. Het is dan wel van belang om het kenteken van de desbetreffende vrachtauto te noteren, zodat Heveco meteen actie kan ondernemen richting desbetreffende chauffeur. De dorpsraad van Castenray heeft de verwachting dat met bovenstaande maatregelen de ervaren overlast van vrachtverkeer van Heveco maximaal kan worden beperkt en - na het uitvoeren van de wegaanpassingen in Horst en Castenray - verder zal worden teruggedrongen.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2006 | | pagina 6