4erveren, Cr R.K. Basisschool 'De Stek' Castenray Notulen: ouderraadvergadering 06 juni 2006 1. Opening: - Wilbert heet iedereen van harte welkom en opent de vergadering. 2. Notulen vorige vergadering: d.d. 11 april jl. - Er hingen geen vlaggen bij de kerk tijdens de communie, het was door ons goed geregeld. Dit zal tijdens de dorpsraadvergadering nog besproken worden. - Notulen zijn verder akkoord. 3. Mededelingen en ingekomen stukken: - Notulen MR vergadering 22 mei - Workshop; positief opvoeden, we proberen een avond te plannen. - Ouderinformatiepunt 5010, de folder wordt uitgedeeld. Ouders kunnen hier terecht met vragen over onderwijs. Informatie is ook te bekijken op internet: www.50tien.nl - Brief schoolzwemmen, wij hebben geen reactie gehad op onze brief. Zouden we niet rechtstreeks naar de gemeente moeten gaan om actie te ondernemen, het is toch heel belangrijk dat de kinderen zwemmen leren en onderhouden. We wachten de vergadering van de GOR even af. 4. Algemene punten: - MR verslag; Schoolzwemmen is besproken, ze zijn van mening dat ze hier toch niets aan kunnen doen. Mhr. Hendrix heeft de financiële situatie van de Stek toegelicht, de school verkeerd in een gezonde financiële situatie. De bouwtekeningen zijn besproken en zijn naar de aannemers gestuurd, het team heeft er na enkele aanpassingen alle vertrouwen in. De Rl-E is besproken. De Oranje Kruis voorzieningen zijn nagekeken en in orde bevonden. Aanspreekpunt "Techniek op school"; Janneke Duijkers heeft dit op zich genomen. Deze taken worden jaarlijks bekeken. Eerste reacties rapporten van de OR zijn doorgegeven. - Stand van zaken ARBO Er is overleg geweest tussen de school en het DB van de OV, de regels zijn versoepeld, er hoeven geen preventiemedewerkers meer aangesteld te worden. Wel wordt verwacht dat alles volgens de regels "veilig gebeurt. De school steld een Rl-E en een plan van aanpak op en neemt onze punten mee in deze stukken. - Vergaderdata 2006-2007 en tijdstip 22-8, evt 21-8 (als Femke dinsdag niet kan), ouderinformatieavond is op 30 augustus. De eerste vergadering na de vakantie beginnen we om half acht. - Uitleg pestbeleid De stopmethode wordt aan het begin van het jaar uitgelegd. Dit wordt ook regelmatig op het schoolplein weer benadrukt. Als het nodig is worden kinderen aangesproken op hun pestgedrag. Buiten de shool wordt vaak gepest en dit wordt dan door de kinderen meegenomen naar school. Er wordt altijd veel aandacht aan het pesten besteed. Indien nodig altijd het team informeren. De gouden regel wordt ook regelmatig besproken. Ook als er buiten school gepest wordt wil het team wel hierover met het kind praten (aanhoren) maar kan hier weinig aan doen. Het blijft moeilijk om in te schatten of men na "klikgedrag" van een kind in moet grijpen of niet. Het beleid staat ook in de schoolgids vermeld, (blz 13) - Evaluatie rapporten Er komen weer 3 rapporten plus een kijkwijzer, indien nodig wordt er altijd een afspraak gemaakt met de ouders.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2006 | | pagina 4