FIETSTOCHT!!!!! Zij gaven te kennen dat zij een fijngevoelige Hagenaar op bezoek hadden gehad die aangifte was komen doen inzake mishandeling van een klein hondje op mijn adres. Hun vraag was of ze hier aan het juiste adres waren en wat er waar was van het verhaal. Ik legde het gebeuren uit, waarna ze, na fluisterend overleg met elkaar, mij vroegen of ze het hondje mochten zien. Zij volgden mij naar zijn verblijfplaats in zijn nest op de stal. Het hondje was blij weer enig bezoek te ontvangen. De agenten betastten het vrolijk kwispelende hondje, maar ze konden geen pijnlijke plekken ontdekken. Ze vertelden mij dat ze hiervan toch een proces verbaal moesten opmaken. Ik zei nog dat ze dat zelf maar moesten weten, want ik dacht dat de zaak was afgedaan. Enkele dagen later kreeg ik, tot mijn zeer grote verbazing, een dagvaarding thuisgestuurd om op het Kantongerecht in Venlo voor de rechter te verschijnen inzake: mishandeling huisdier. Ik ben toen met de bus naar Venlo gegaan. Van de rechter kreeg ik te horen dat ik de opvoeding van een huisdier in de toekomst wat zachter aan moest pakken. Ik beaamde dat volmondig en dacht er dan goed vanaf te komen. De boete die ik kreeg was voor die tijd minder zacht. Ik moest 10 gulden betalen. Ik ging weer met de bus naar huis. Tijdens de terugreis dacht ik nog dat er van dierenmishandeling volgens de rechter geen sprake geweest was en dat stelde mij toch gerust. Ik voelde mij toch weer een echte dierenvriend. En mijn vrouw was het roerend met mij eens. Een verhaaltje over een gebeurtenis in de 50er jaren in Castenray. Verteld door Handrie Wismans in het jaar 1999 aan Toon Kuijpers. Onderhoudsbeurt veldkruis Lollebeekweg/Steegkamp Degenen die er regelmatig voorbij komen, hebben natuurlijk al eerder gezien dat de verf van het corpus aan het afbladderen is. Wellicht is er iets fout gegaan bij de eerste verfbeurt in het atelier van de Stichting Kruisen en Kapellen Venray. We hebben het euvel al veel eerder gemeld bij Kruisen en Kapellen, maar nu is er eindelijk tijd om het te verhelpen. Ook het houtwerk is aan een schilderbeurt toe en dit gaan we zelf opknappen met de beste kwaliteit botenlak, waarvan na het nodige schuurwerk drie lagen worden aangebracht. Wanneer u dus de komende dagen het kruis zonder corpus ziet staan, dan is er geen reden aan diefstal te denken. Wellicht komt er na het schilderen van het houtwerk tijdelijk een ander corpus aan het kruis te hangen. Hebben jullie nog aan onze fietstocht gedacht!!! Op 10 juni a.s. vertrekken we vanaf het speelveldje aan de Past. Verheggenstraat om 15.00 uur en zijn we om ongeveer 17.30 weer thuis, (bij slecht weer gaan we met de auto) We vertrekken richting Venray om aldaar een bezoek te brengen aan de brandweer. HET BELOOFD EEN SPETTERENDE VOORSTELLING TE WORDEN. Dit mag je dus niet missen. Dus pak op 10 juni je fiets en ga gezellig mee. Voor de kinderen wordt voor een ijsje gezorgd. Veel plezier. Het bestuur VUR-UUT

Castenrays dorpsblad De Schans | 2006 | | pagina 9