Het Beugelzaaltje Beveiliging Huidige situatie 19 In 1995 werd er geconstateerd dat met name de jeugdbeweging en de Bond van Ouderen voor kleinschalige activiteiten behoefte hadden aan een kleine zaal, die eveneens als vergaderruimte gebruikt kan worden. Er werd bekeken in hoeverre aan deze wens tegemoet gekomen kon worden. Nieuwbouw was geen optie en daarom werden de mogelijkheden binnen het gebouw onder de loep genomen. Men kwam tot de slotsom dat de kelderruimte met de nodige aanpassing wel geschikt gemaakt kon worden voor het beoogde doel. Vloer, wanden en plafond werden onder handen genomen en er kwam een nooduitgang naar buiten. Langs de keldertrap werd een lift gemonteerd, zodat ook mensen die slecht ter been zouden zijn veilig naar beneden konden. Er kwam een keukenblok met koelkast en de nodige voorzieningen voor het zetten van koffie en thee. Verder werd de ruimte ingericht met fraai, nieuw meubilair. Zonder meer een aanwinst voor kleine bijeenkomsten. Refererend aan het vroegere gebruik van de kelder werd de nieuwe ruimte voorzien van de toepasselijke naam: 't Beugelzaaltje. In 1999 en 2000 werd er in het gemeenschapshuis ingebroken en veel schade aangericht. In overleg met de verzekeringsmaatschappij en met de politie werd een integraal beveiligingsplan opgesteld. Alle buitenramen en -deuren werden voorzien van dievenklauwen en veiligheidssloten. Voor sommige ramen werden dievenspijlen aangebracht. Ook werd het gebouw extra beveiligd met een elektronisch alarmsysteem en met het oog op toekomstige verplichtingen eveneens met een brandalarmsysteem. Buiten het gebouw werden grote struiken verwijderd en aan de voorkant kreeg een gedeelte van de tuin een klinkerverharding. Ondanks de zelfwerkzaamheid moest het Stichtingsbestuur voor al deze maatregelen een bedrag van om en nabij f30.000 op tafel leggen. Dit geld was eigenlijk gereserveerd voor onderhoud van het gebouw. De platte daken moesten nodig gerenoveerd worden, maar deze klus moest door geldgebrek uitgesteld worden. Er werd een beroep op de gemeente gedaan, maar deze hield de boot af met als reden het geprivatiseerde karakter van het Castenrayse gemeenschapshuis. Tijdens een persoonlijk onderhoud met de welzijnswethouder werd er door beide partijen begrip gekweekt voor beider standpunten. Een plan van aanpak zou in overleg met het gemeentebestuur opgesteld worden. Anno 2005 zijn er in de gemeenschap Castenray een aantal behoeften bijgekomen. Zo zoekt de groep biljarters van de Bond van Ouderen een onderkomen. Momenteel wordt er enkele keren per week gebiljart bij een particulier, maar dit biedt uiteraard geen waarborg voor continuïteit. Een voorziening in het gemeenschapshuis ligt het meest voor de hand. Ook de in 2001 opgerichte Stichting Heemkundig Genootschap Castenray is dringend op zoek naar een onderkomen. Daarnaast hebben de Stichting Peuterspeelzaal en de Bond van Ouderen verschillende wensen op tafel gelegd en zijn er nog meer verenigingen die hun specifieke wensen ten aanzien van een adequaat gebruik van het gemeenschapshuis hebben. Uit dit alles blijkt, dat het gebouw onvoldoende voldoet aan de huidige behoeften van de gebruikers en dat er geen beschikbare ruimte is voor enkele Castenrayse organisaties. Een uitbreiding van het gebouw met behoud van het historische karakter is dan ook meer dan wenselijk. Stichting Heemkundig Genootschap Castenray - Jan Strijbos april 2005

Castenrays dorpsblad De Schans | 2006 | | pagina 19