Woonden er Romeinen in Castenray? Leden van Heemkunde Castenray en de Archeologische Werkgroep Venray vinden een brandgraf uit de Romeinse Tijd, ca. 150 n. Chr. m RUITERCLUB "DE EENDRACHT" Tijdens grondverzet aan de Steegkamp ontdekten amateurarcheologen, toen de teelaarde verwijderd was, in het gele zand een donkere vlek. Na verder onderzoek bleek dit een kuil te zijn, gevuld met donkere aarde en scherven van Romeins aardewerk. Ook werden verbrande botrestjes aangetroffen. De scherven en verbrande botrestjes werden voorzichtig verwijderd, een tijdrovend karwei waar 3 personen enkele uren mee bezig waren. Alle scherven werden gewassen en gesorteerd. Het gevonden materiaal bestond uit diverse soorten Romeins aardewerk o.a. Terra Sigillata en gevernist aardewerk met opgespoten jachttaferelen van haas en hert. Een deel van het aardewerk was verkleurd door verhitting. Het gaat hier om een brandgraf uit de Romeinse tijd. Het versierde aardewerk heeft een witte kern en een donkergrijze deklaag. Men noemt dit aardewerk ook wel "gevernist" aardewerk. Gevernist aardewerk kan op verschillende manieren versierd worden. Het in Castenray gevonden aardewerk had een zogenaamde barbotineversiering, met een "slagroomspuit"opgespoten klei. Het aardewerk was ritueel gebroken en met crematieresten in de kuil gegooid. Bij eerdere vondsten, o.a. in de buurt van het Belgische Dendermonde, werd in een Romeins brandgraf ook dit type aardewerk aangetroffen. Zondag 14 Mei is er een selectiewedstrijd voor paarden in Sevenum. Wij wensen alle deelnemers veel succes. Jachtbeker met jachttaferelen. Dit soort aardewerk werd ook op de Steegkamp aangetroffen. De scherven van de castorbeker of jachtbeker worden aanelkaar geplakt. De dode is waarschijnlijk in de buurt van de vindplaats gecremeerd. Met de vondst van het brandgraf en het aardewerk kan de vraag boven dit artikel met ja worden beantwoord. 12 mal»

Castenrays dorpsblad De Schans | 2006 | | pagina 12