Stichting Heemkundig Genootschap Castenray Woensdag 3 mei: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Maandag 29 mei: Vergadering Lokaal Historisch Platform Venray. Aanvang 20.00 uur. Boerengezegden 9 De foek is d'r uut. (De fut is eruit.) 9 Freejdags waer is söndags waer, as 't saoterdags nie verandert. 9 Alles öp maot", zaej de sneejer en hij sloeg zien vrow mit d'n ellestok. 9 't Zwart gare uutgevoonde hebbe, toen 't wit 'r al was, mar toen haaj hij 'r mit zien zwarte jatte an gezaete. (Dat is een dom iemand.) 9 'n Groeëte boks huuërt ower 'n groeët gat. (Wie het breed heeft, laat het breed hangen.) Van Patronaat tot Gemeenschapshuis - deel 2 In de krant van 9 september 1933 wijdde men een artikel aan de installatie van pastoor Verheggen. Daarbij werd herinnerd aan zijn initiatief tot de bouw van het Patronaat. Het is geheel naar de eisen 4 Begin 1933 is de locatie van het nieuw te bouwen Patronaat met planken uitgezet en kan men beginnen met het grondwerk. Zoals ook tegenwoordig nog, zijn er vrijwilligers uit het dorp bereid de handen uit de mouwen te steken voor de leefbaarheid in Castenray. In ploegen van verschillende samenstelling werkten de Castenrayse mannen mee aan de bouw van het Patronaat Op de foto v.Ln.r.: Piet van Rhee, Thei Heidens, Sjang Classens, Bertus Janssen en Herman Dinghs. Op de achtergrond de boerderij van de familie Friesen. Foto rechts: Het Patronaat in aanbouw in 1933. Op de achtergrond het kerkhof, dat op 20 januari 1929 geopend werd. Castenray was toen nog een rectoraat, maar verkreeg wel het recht om in eigen kerk uitvaarten te doen en op een eigen kerkhof de overledenen te begraven. Voor die tijd werden de Castenrayse doden over de Lijkweg naar Venray gebracht, om daar begraven te worden.. ticfjting fjeemfcunStg fcenootsctjai Castenray

Castenrays dorpsblad De Schans | 2006 | | pagina 4