Criminelen sturen nep e-mails Rabobank Venray Meerlo-Wanssum 11 Afgelopen dagen hebben criminelen nieuwe pogingen gedaan om via e-mail vertrouwelijke gegevens te bemachtigen. Ook nu weer proberen criminelen klanten van de Rabobank vertrouwelijke informatie te ontlokken met nagemaakte sites en formulieren. Ga daarom niet in op e-mail berichten die u doorverwijzen naar sites die lijken op die van de Rabobank. U weet zeker dat u op de Rabobank site bent als in de adresregel boven in uw scherm https://[juiste sitej.rabobank.nl staat. Laat ook geen vertrouwelijke betaalgegevens achter, zoals de pincode van uw bankpas, uw pincode voor uw Digipass, uw tincode voor Rabofoon en Rabo Mobielbankieren en uw creditcardgegevens. Identiteitsfraude Criminelen gaan op verschillende manieren te werk. Ze proberen informatie te achterhalen om uw betaalrekening of creditcard te plunderen. Dit leidt vooral in het buitenland tot identiteitsfraude: criminelen nemen de identiteit van de creditcardhouder aan en kunnen met die gegevens betalen. U kunt uw gegevens daarom het beste geheim houden. Geef ze dus niet door aan anderen. Nepsites Criminelen maken gebruik van nepwebsites. Deze nepsites zien er vrijwel hetzelfde uit als de websites van banken. De klant ontvangt zogenaamd van zijn bank een e-mail met de vraag een aantal vertrouwelijke gegevens te verstrekken. Die gegevens worden in een later stadium door criminelen gebruikt om fraude te plegen. Wij adviseren u altijd te controleren of u daadwerkelijk te maken heeft met de site of een e-mail van de Rabobank. Controleer altijd of bovenaan 'https://[juiste sitej.rabobank.nl' staat. Als er http:// staat in plaats van https:// heeft u te maken met een niet-beveiligde pagina. Laat dan in geen geval uw gegevens achter. Meer informatie kunt u vinden op www.rabobank.nl Advies aan u als bankrelatie - Wees bewust met wie u zaken doet. De beste manier om Internet bankieren te starten is door het zelf intypen van het www-adres van uw bank in de adresbalk van de browser. Gebruik nooit een link vanuit een e-mail. Vertrouw geen e-mail berichten, die u zomaar zijn toegezonden en die u vooraf niet verwachtte. Bij twijfel kunt u beter direct met uw bank in contact treden. - Houd uw toegangscode en PIN-codes in alle gevallen geheim. Financiële instellingen in Nederland (banken en verzekeringen) vragen nooit via Internet of e-mail gegevens ter achterhaling van identiteit of authenticiteit van de gebruiker. - Houd uw PC veilig. Gebruik de laatste update van uw programma's en installeer een virusscanner en firewall die regelmatig of automatisch wordt ververst. Voor vragen kunt u altijd contact met ons opnemen via (0478) 530 300 Rabobank

Castenrays dorpsblad De Schans | 2006 | | pagina 11