6 Notulen openbare Dorpsraadvergadering van 30 januari 2006 1. Opening De voorzitter opent de vergadering 2. Notulen openbare dorpsraadvergadering d.d. 28 november 2005 Er zijn geen op- of aanmerkingen 3. Notulen dorpsradenoverleg d.d. 7 november en 19 december 2005 7 november: De kavels van Wonen Venray zijn inmiddels verkocht. 19 december: Dorpsraad Castenray zal dhr. Verstegen van de gemeente Venray uitnodigen om aanwezig te zijn bij een komende vergadering i.v.m. de DOP. De werkgroep DOP zal weer bij elkaar komen om de DOP bij te werken. 4. Herinrichting kom Castenray De heren Blaauw en Schreven van de gemeente zijn aanwezig om de laatste versie van de plannen te presenteren. Naar aanleiding van bezorgde opmerkingen vanuit het dorp heeft de gemeente een milieudeskundige naar de plannen laten kijken. Aangezien de A73 vlak langs het dorp loopt zijn de effecten van de aanpassingen niet of nauwelijks meetbaar. Op 13 februari is er een voorlichtingsavond waar nog inspraak mogelijk is over het plan. 5. Ingekomen stukken en mededelingen a) Circuit de Peel; De werkgroep komt op 7 februari voor de eerste keer bij elkaar. Op 8 februari zal er een voorlichtingsavond in Merselo zijn. De werkgroep zal zich in eerste instantie bezig houden met het verzamelen van informatie. b) Verkiezingen; Hay Strijbos zal dit weer coördineren. c) Collectes; De voorzitter is benaderd om het plan voor een centrale collecte in het dorp te gaan houden. Dit heeft als voordeel, dat er slechts 1 collecte hoeft te zijn. Nadeel is wel dat iemand de administratie moet gaan bijhouden. Elke gulle gever moet namelijk aangeven voor welk doel hij/zij iets geeft. d) Gemeentegids; De gemeente wil in de gemeentegids het stukje over de dorpen gaan schrappen, aangezien dit toch elk jaar hetzelfde is en er andere manieren zijn om aan deze informatie te komen. De voorzitter heeft negatief op dit voorstel geantwoord. Niet iedereen heeft namelijk toegang tot bijv. internet. e) JOP; De gemeente zal verzocht worden om het dak van de blokhut te repareren. 6. Verslag commissies en werkgroepen a) CWK; In de gemeente kan weer op beperkte schaal gebouwd gaan worden. b) Diepeling;- c) DOP; zie punt 3. d) WIS;- 7. Rondvraag 8. Sluiting De voorzitter sluit de vergadering om 22.00 uur.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2006 | | pagina 6