Gaat verhuizen per 3 april zag zichzelf als een beschermheilige, een patroonheilige voor de jeugd. Deze werd verenigd in een jeugdbeweging en er diende een adequaat onderkomen te worden gebouwd. In de kerkbestuursvergadering van 7 februari 1933 werd met algemene stemmen besloten tot bouw van Patronaat na gehoord te hebben de meening van verschillende Bestuursleden van Boerenbond; Jonge-Boeren-Vereeniging; Eiervereeniging; enz., die besloten hadden voor rente en aflossing te zorgen. Tevens werd besloten teekening en begrooting te laten maken door den Heer Niessen, Bouwkundige te Helden. In de vergadering van april 1933 werd na bestudering van de tekening en bestek besloten 'volgens dit plan aan aannemer Dinghs den bouw op te dragen voor de begroote som van f6060 (zonder aanvoer van grint, zonder electr. licht). In april 1933 werd door initiator en toen nog rector, Richard Verheggen de eerste steen gelegd voor de bouw van een Patronaats- en Bondsgebouw. De naam 'Patronaat' gaf aan dat het vooral in de 'beschermende' dienst stond van de jeugdbeweging, terwijl de naam 'Bondsgebouw' het multi-functionele karakter van het gebouw aangaf, waar ook andere instanties en verenigingen terecht konden. De totale bouwkosten van het nieuwe gebouw bedroegen volgens de parochiekroniek f 6277,60. Veel kon bespaard worden door vrijwilligers in te zetten. In de grote zaal van het gebouw kwam een hoog toneel, waar een toneelvereniging haar voorstellingen zou kunnen geven en waar muziekuitvoeringen konden plaatsvinden. Verder was er nog een klein vergaderlokaaltje en onder het toneel een kelder, waarin een beugelbaan was aangebracht. Beugelen was toentertijd een geliefde bezigheid en zelfs de kleinste dorpsgemeenschap had wel een beugelbaan. (wordt vervolgd) Emigranten Hebt u een familielid dat geëmigreerd is, geef dit dan a.u.b. door aan Koos Kleeven tel. 571901; e-mail famkleeven@hetnet.nl Alvast bedankt voor de moeite. Boek onderwij shistorie Oirlo U kunt het boek bestellen door overmaking van 10,- op rekening 1281.39.196 t.n.v. Stg. SPOV inz. Bs. Maria onder vermelding van 'jubileumboek' en uw naam en adres. Wanneer u nu bestelt, hebt u recht op een boek, want de oplage is uiteraard niet onbeperkt. Het boek wordt op 23 september 2006 gepresenteerd. Ira Schuijren: Mgr. Aertsstraat 67 Telefoonnummer: 077-4634546 Behandeling volgens afspraak Hondentrimsalon t Hunt ie

Castenrays dorpsblad De Schans | 2006 | | pagina 17