Nederlandse Vakantie Consulenten Uw vakantiereis boeken bij u thuisop een tijdstip dat u uitkomt! 11 Het feit dat de verbouwing van ons gemeenschapshuis van start is gegaan, is voor ons een reden om u iets over de geschiedenis van het gebouw te vertellen. De komende weken zult u in een aantal door Jan Strijbos geschreven artikelen hierover kunnen lezen. Boek onderwijshistorie Oirlo Op zaterdag 23 september 2006 vier ik (Jan Strijbos) mijn 40-jarig onderwijsjubileum aan de school in Oirlo. Tevens maak ik dan gebruik van de fpu-regeling en neem derhalve afscheid van de school. Als dank aan de Oirlose gemeenschap heb ik me twee jaar lang intensief bezig gehouden met de beschrijving van de historie van het onderwijs in Oirlo. Er is door mij uitgebreid archiefonderzoek verricht en dit heeft geresulteerd in de vastlegging van vrijwel alle facetten van het Oirlose onderwijs. E.e.a. is op historische betrouwbaarheid gecontroleerd door drs. Paul van Meegeren, archivaris van de gemeente Venray. Deze historische beschrijving wordt in boekvorm uitgeven. Het boek heeft een formaat van 150 x 230 mm en telt 190 pagina's. In het boek zijn meer dan 100 foto's opgenomen, waarvan een flink aantal in kleur. Om velen de mogelijkheid te geven in het bezit van het boek te komen, is de inschrijvingsprijs van het boek extra laag gehouden. Deze is vastgesteld op 10,-. Mogelijk dat er ook in Castenray interesse is voor dit boek, omdat de kinderen uit ons dorp van 1860-1922 in Oirlo naar school gingen. U kunt het boek bestellen door overmaking van 10,- op rekening 1281.39.196 t.n.v. Stg. SPOV inz. Bs. Maria onder vermelding van 'jubileumboek' en uw naam en adres. Wanneer u nu bestelt, hebt u recht op een boek, want de oplage is uiteraard niet onbeperkt. Het boek wordt op 23 september gepresenteerd. Emigranten Momenteel is ons lid Koos Kleeven bezig met het verzamelen van gegevens over Castenrayse emigranten. Koos is zelf met haar ouders en broers en zussen geëmigreerd geweest in Canada. Haar belevenissen en ervaringen heeft ze, evenals die van haar familieleden, uitgebreid beschreven. Ook van verschillende andere emigranten heeft ze al interessante verhalen mogen noteren. Maar lang niet alle namen van geëmigreerde dorpsgenoten zijn haar bekend. Met name personen die zich de afgelopen tien a twintig jaar in het buitenland gevestigd hebben, komen nog niet op haar lijst voor. Sommigen zijn al relatief jong naar het buitenland gegaan. We willen derhalve een beroep doen op familieleden om deze namen en eventueel andere gegevens aan haar door te geven. Het volgende van deze emigranten wil Koos graag weten: Naam, geboortedatum, adres in Castenray, huidige adres, burgerlijke staat ([on-]gehuwd), kinderen, werk, (zo mogelijk) reden van emigratie en verder alle mogelijke interessante informatie over het wonen in het buitenland. Liefst met foto's om te scannen. De foto's worden bij u terugbezorgd. Gegevens a.u.b. doorgeven aan Koos Kleeven tel. 571901; e-mail famkleeven@hetnet.nl Alvast bedankt voor de moeite. Keuze uit alle bekende Nederlandse reisorganisaties met een uitgebreid aanbod vakantiereizen. Eén telefoontje naar mij en ik kom graag, geheel vrijblijvend, bij u langs. Voor deze service betaalt u niets extra. tel.: 0478 571822 fax: 0478 691332 email: marion.classens@home.nl voor een persoonlijk advies reisadviseur Marion Classens, Castelostraat 30, Castenray yfTw

Castenrays dorpsblad De Schans | 2006 | | pagina 11