Stichting Heemkundig Genootschap Castenray Woensdag 3 mei: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Boerengezegden 9 As de noordewiend ien fïbberwarie nie kömme wil, kumt hij zeker ien epril. 9 "'t Geliek huuërt bijén", zaej d'n düvel en toew haaj hij ennen affekaot, enne mulder, enne sneejer en enne waever ien de zak! 9 Tusse deur en dorpel. (Er net tussenin zitten.) 9 Iemes ennen dram andoën. (Iemand in een kwaad daglicht zetten.) 9 Tusse de friemel en de froemel. (Werk dat ligt tussen secuur en "t komt niet zo nauw'.) Gemeenschapshuis De Wis Op zondag 3 april j.l. werden enkele officiële handelingen verricht in en bij ons gemeenschapshuis De Wis. Allereerst vond ten overstaan van notaris Wim Heijnen en van een groot aantal belangstel lenden de overdracht van het eigendomsrecht plaats. Voor het symbolische bedrag van één euro deed het kerkbestuur het gebouw over aan de Stichting Jeugd- en Gemeenschapshuis. De notariële akte werd namens het kerkbestuur ondertekend door pastoor Te Boekhorst en door Pieter Maes, secretaris van het kerkbestuur. Namens de stichting gemeenschapshuis tekenden de voorzitter en secretaris, respectievelijk Bert Arts en Toos Sommers. Verder werd door prins Henk van de Schanseknuppels de eerste steen gelegd voor de verbouwing. Eerlijkheidshalve moet gezegd zijn dat het niet echt de eerste steen was, want de fundering en de vloer van de uitbreiding van de bergruimte waren reeds klaar. Een kniesoor die daarover zou vallen. Dit tekent alleen maar de voortvarendheid, waarmee de zaken worden aangepakt. Het geheel kreeg een feestelijk tintje door de muzikale opluistering van de plichtplegingen door de Fanfare Dorpsklank. Voor de bezoekers was er koffie en vlaai en na afloop kon er geproost worden op de start en een goed verloop van de verbouwing. WÊmM 10 Het begin van de aanbouw van de berging is gemaakt. De vloer van de uitbreiding is klaar en nu kunnen de muren worden opgetrokken. Prins Henk (Classens) viel de eer te beurt om de eerste stenen te leggen. Helaas was hij niet in vol ornaat aan ge Treden ttcfjting fjeemfctinÖi'g 6enootscf)ap Castcrmrp r*Y yiw W vl Tj

Castenrays dorpsblad De Schans | 2006 | | pagina 10