Verbouwingsnieuws {.Reumafonds Opbrengst collecte Reumafonds sterk in beweging De landelijke collecte van het reumafonds die in de week van 12 t/m 18 maart jl. is gehouden, heeft in Castenray een bedrag van 184,69 opgebracht. Het Reumafonds dankt de leden van het plaatselijke comité, de collectanten van afd. korfbal SVOC, en iedereen die door middel van een financiële bijdrage zorgt dat het Reumafonds de strijd tegen reuma kan blijven voortzetten. Coördinator Diny Classens IMÏÏfw Zoals velen van jullie al hebben kunnen zien zijn de eerste voorbereidingen voor de bouwactiviteiten van de berging begonnen. Om Prins Henk II a.s. zondag de eerste steen te kunnen laten leggen is het deze week nog wel hard werken geblazen. Want dit vraagt goede voorbereiding maar dit gaat ons wel lukken. In deze schans staat een uitnodiging voor alle inwoners van Castenray. A.s. zondag willen wij namelijk de voorlopige koopakte ondertekenen van het gemeenschapshuis. Dit gebouw is nu nog van de kerk en zal dan voor het symbolische bedrag van een euro overgaan naar Stichting Jeugd en Gemeenschapshuis De Wis Castenray. Hierbij zullen aanwezig zijn het kerkbestuur en of een afgevaardigde van het bisdom, het bestuur van het gemeenschapshuis en oud inwoner notaris Wim Heinen. Onder toezicht van laatst genoemde zal de akte passeren. Ook zal het EEN Euro muntstuk worden aangeboden door het bestuur van het gemeenschapshuis aan het kerkbestuur. Na dit officiële gebeuren zal het volgende gebeuren gaan plaats vinden n.l. de eerste steen legging door prins Henk II. Onder toeziend oog van alle aanwezigen wordt hiermee symbolisch het startsein gegeven tot de renovatie verbouwing van het hele gemeenschapshuis. Dit alles zal muzikaal worden opgeluisterd door fanfare Dorpsklank. Alle consumpties en koffie met vlaai zijn gratis tijdens dit hele gebeuren. De verbouwing zal in fase's worden uitgevoerd. Gestart zal worden met de uitbreiding van de berging met hierbij de brood nodige renovatie van het platte dak van de nis en berging. Dat dit hard nodig is kunnen wij merken als het regent. Emmers zijn dan letterlijk hard nodig. Tijdens het slopen van het platte dak zal ook het dak van de grote zaal onderhanden worden genomen. Ook dit is bouwkundig erg noodzakelijk en belangrijk dat dit tegelijkertijd gebeurt. Wanneer dit in een later stadium zou gaan gebeuren is dit erg slecht voor het gerestaureerde platte dak want hierop wordt dan teveel gelopen en gewerkt. De andere geplande bouwwerkzaamheden moeten verder op zich laten wachten, want hiervoor is eerst het benodigde geld nodig. Hierover is o.a. maandag 3 april een bespreking met wethouder Emonts en de ambtenaar G. Last. De uitslag van dit gesprek hoor je hierna nog wel. Maar het is en blijft spannend. ECHT OVERWELDIGEND zijn de reacties van de gehouden enquête. Deze zullen nu zo snel mogelijk verwerkt worden. Alvast hartelijk dank hiervoor. Namens de bouwcommissie en het bestuur. DARTEN: Vrijdag 31 maart kunnen we weer darten, een ieder die zin heeft is welkom, kom op tijd (20.00) zodat we een tournooi kunnen opzetten. D-DAY: het is nog tot 1 april mogelijk je op te geven voor D-day. Er zijn niet veel plaatsen meer vrij dus ben snel als je mee wilt doen. D-day is op 14 en 15 april aanvang 19.00 uur. STICHTING JEUGD- EN GEMEENSCHAPSHUIS "DE WIS" ibbit? c?ii MtJi ueoiuui.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2006 | | pagina 14