|Siv\ Stichting Heemkundig Genootschap dini Castenray Woensdag 5 april: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Boerengezegden Alles öp zienen tied en boekendekoëk ien d'n herfst. 9 Waor d'n browwer is, kan d'n bekker nie zitte. (Waar het geld aan drank uitgegeven wordt, moet men honger lijden.) 9 Dat is ennen dröpkeshellege, dén ien alle herbaerge verieërd wert! (Dat is een stevige drinker.) 9 Zó druuëg as 'n krekelskoont. (Heel droog.) 9 Mit koomplemente kunde gén brödje koeëpe. (Met alleen plichtplegingen bereik je niet veel.) Onderwijs - deel 17 Uit de notulen van gemeenteraadsvergaderingen in 1935. (vervolg) De heer Mïllen meentdat de Voorzitter hem niet goed begrijpt. Wat hij voorstelt is heel iets anders en heeft juist de strekking om tot bemiddeling te komen. Als nu eerst over het voorstel van Burgemeester en Wethouders zou gestemd worden en dit zou worden aangenomen, dan is daarmee de school geheel van de baan, terwijl omgekeerd, als het voorstel zou worden afgewezen, de medewerking tot de stichting der school zou zijn toegezegd. Spreker meent, dat er juist verschillende collega 's zijn, die thans reeds noch het een, noch het ander willen, doch deze aangelegenheid eerst nog eens willen bekijken. De Voorzitter blijft bij zijn meening, dat nu vóór alles het voorstel van Burgemeester en Wethouders moet in stemming komen. De heer Steeghs begrijpt maar niet, waarom de Voorzitter persé vandaag wil afwerken. Er zijn er velen, die een verkeerd inzicht in deze zaak hebben, en dit leidt tot een verkeerd oordeel en daarom zou ook hij het op prijs stellen, dat deze zaak wordt aangehouden. Als iedereen in Venray eens goed weet, hoe de vork in den steel zit, zullen de meesten er wel anders over gaan denken. Nu meenen velen nog, dat er drijverij achter zit. De heer Odenhoven is het helemaal eens met wat de heer Millen heeft gezegd. Als er nu gestemd wordt, geeft dat een onzuivere stemming, want er zullen er dan zijn, die wellicht niet direct voor de schoolstichting zijn, maar toch tegen het voorstel van Burgemeester en Wethouders stemmen, omdat ze de aanvraag ook niet direct zonder meer thans reeds willen afwijzen, terwijl ook het omgekeerde het geval kan zijn. Hij vraagt, wat er nu eigenlijk tegen is om deze gewichtige beslissing eerst nog eens goed te overdenken. De Voorzitter meent, dat thans de zaak toch zeker wel voldoende van alle kanten bekeken is en brengt het voorstel van Burgemeester en Wethouders in stemming. Hij meent echter, gehoord het gesprokene, gelet op het gevoelen van den Raad, hieraan te moeten toevoegen, dat als het voorstel van Burgemeester en Wethouders tot onmiddellijke weigering der aangevraagde gelden tot het stichten eener bijzondere neutrale school niet mocht worden aangenomen, daarmede dan niet direct bedoeld is de aanvrage toe te wijzen - daarvoor heeft zich niemand uitgesproken - doch dat de definitieve beslissing alsdan wordt aangehouden tot de volgende vergadering, zoodat de Raad er dan intusschen nog eens over denken kan. De heer en Odenhoven en Millen verlaten de vergadering. Het voorstel van Burgemeester en Wethouders wordt verworpen met 7 tegen 6 stemmen. Tegen stemden de heeren Janssen, van Dijck, van Haren, Poels, Arts, Steeghs en van Boven. Voor de heeren Nelissen, Vermeulen, Reintjes, Houben, Goumans en Pubben. 10 ticfitmg fjeemfcunSig 6enootscfja tastcnray r-

Castenrays dorpsblad De Schans | 2006 | | pagina 10