Oproep aan alle inwoners van Castenray! Zoals jullie wellicht hebben gehoord is ons verzoek om een bijdrage in de kosten van de verbouwing positief gehonoreerd door het VSB fonds. Met dit bedrag zijnde 20.000,00 zijn wij erg blij. Ook heeft deze toezegging de weg vrij gemaakt om te starten met de vergroting en renovatie van de berging en het dak van de nis. Hier hebben wij als bestuur echter wel hulp bij nodig want zoals wij al eerder hebben geschreven kunnen wij dit niet alleen en hebben wij hierbij jullie hulp hart nodig. Wat moet er zoal gebeuren aan de berging: - grondwerk waaronder uitgraven fundering en rioolafvoer verlengen. - bekisting maken voor deze fundering - beton storten - profielen stellen - muren metselen en voegen - stenen klaar zetten - specie maken - muur inslijpen en lood hierin aanbrengen - muur slopen - ijzeren en houten balken leggen - dakplaten hierop timmeren, - het oude dak slopen en nieuwe platen hierop aanbrengen. - Dakdekker helpen met mastieken o.a. isolatie platen leggen enz. - Plafond in de nis er uit halen en helpen met een nieuw plafond. - Elektriciteit aanleggen, cq aanpassen. - Verwarming aanpassen en de waterkraan voor het kerkhof gebruik. - Schilder werkzaamheden - Div. andere kleine werkzaamheden zoals bouw opruimen enz. Natuurlijk zal er ook werk gaan ontstaan als wij aan het grote dak gaan beginnen en hiervoor zoeken wij mensen die mee kunnen helpen met: - de oude pannen en panlatten met de kepers verwijderen - de oude gotenbetimmering mee kunnen repareren - nieuwe goten van zink hierin kunnen leggen en solderen. - Isolatie dakplaten kunnen opleggen en nieuwe panlatten aanbrengen. - Pannen kunnen verdelen op het nieuwe dak. - Andere kleine werkzaamheden. Soms hebben wij hiervoor ter ondersteuning een manitoe met verreiker nodig. Wie heeft dit apparaat en wil ons daar dan mee helpen als dit nodig is. Wie wil de boom voor de Wis mee om zagen en zorgen dat het hout weg komt? Dus mensen zoals je kunt lezen werk genoeg en om dit te verdelen willen wij het hele project in fase's aan pakken en a.s. zaterdag beginnen met het grondwerk van de berging. Zodra dit klaar is kan prins Henk de eerste steen leggen. Ook hieraan wordt gewerkt hoe wij dit feestelijk kunnen organiseren. Maar hierover later meer. Bijgaande vind u een formulier waarop u kunt aangeven waaraan u wilt mee en kunt meewerken en hoeveel tijd u hiervoor wilt vrij maken. A.s. donderdag- of vrijdagavond wordt dit formulier opgehaald door de bestuursleden van de Wis. Alvast hartelijke dank voor de medewerking. Met de aanbouw van de nieuwe zaal aan de ingang denken wij te kunnen starten in augustus. Maar eerst zullen wij enkele financiële bijdragen moeten zien te krijgen van de gemeente en CERES. Maar ook voor deze fase in het project kunt u zich opgeven omdat dit nagenoeg de zelfde werkzaamheden zijn. Namens het bestuur en de bouwcommissie van "ons" gemeenschapshuis. 19

Castenrays dorpsblad De Schans | 2006 | | pagina 19