Knuppels en Knuppelinnekes ^Reumafonds Reumafonds De Carneval zit d'r al wer host 'n waek op, mar as Prins Henk II wil ik nog en woordje tot ollie richte. Wej wille ollie allemaol bedanke vur den onvergételuke carneval 2006. 't Moje en spannende prinsebal, 't schonne versiere van os huus dur de buurt, de prinsereceptie ien 't Veule, daags dornao 't jeugdprinsenbal mit jeugdprins Pascal jeugdprinses Nikky en jeugdvorstin Karin. Os ége receptie, de APK plak vur Philipse Hay. 't Prinsebal van de zatte kwaekers mit prins Daan I, de grenspaol plotse mit zoveul meense. Circus Mok, os eige 3 zittingsaovende, de receptie van prins Piet ien Oeldere, mit daornao de receptie van Piërre van Helden. De korfballende recreanten mit en dropke, 't gezellige aid wieverbal, mit alle prinse op de foto ien Venroj. De Oelderse mökke die same mit de prins van de Knöllekes mien Oelderse vérkes op won komme laaje. De jeugdprinsen receptie, daornao mit de Maasdal bus naor 't Ven. De Schonne 50+ zitting, de kiender van de peuterspeulzaal, 't groëte scholbal mit prinses Ilse, de zatte kwaekers receptie. De prinse installatie ien Venroj, de carnevalsmis mit 't vlag hijse en 't gezellige ratelende jeugdbal. 't Schuttersveld, de aldste ienwoëner Jacobs Wiel, de groeëte optocht mit 't drukke optochtbal. De baeste knuppel Ria, 't kienderbal mit 't klênste knuppelke Nine en 't urste jeugdboerebruudspaar Chatty en Brian, 't lekkere ête mit de raod, de Bourgondische boerebrulleft van de Horsterweg, en 't herringschelle. 't Was allemol ève moj en genèns hedde gillie os allieën laote gaon en staon, meense allemol hartstikke bedankt en mit name vorst Jac 't bestuur en de carnevalsvereniging Wej hebbe enne schonne carneval gehad en han d'r hiel veul zin ien en hope dat gillie ok genote het. BEDANKT. Prins Henk de twedde Maria en de kiender. Er is al weer een jaar voorbij en komen we dezer dagen weer bij u langs om de zakjes van het reumafonds op te halen. De meisjes van afd. korfbal SYOC 01 gaan dit ophalen Bij u. De collecte is van 12 maart tot 18 maart. Reuma, je krijgt eerder reuma dan rimpels. Na je 35ste begint reuma zich vaak al te nestelen in je gewrichten. In je heupen, knieën, schouders, vingers of nek. Boven de 50 hebben veel mensen al last van pijn en stijfheid. En boven de 60 heeft haast iedereen te maken met de meest voorkomende vorm van reuma: artrose. Er is daar nog altijd geen genezing van mogelijk. Het reumafonds geeft het initiatief genomen voor een groot wetenschappelijk onderzoek naar de oplossing voor artrose. En er zijn miljoenen euro's voor nodig. Daarom is een gift aan reumaresearch in ieders eigen belang. Coördinator Diny Classens Castelostraat 12

Castenrays dorpsblad De Schans | 2006 | | pagina 4