Overlast vrachtverkeer s^D Tijdens de informatie-avond over de herinrichting van de kom Castenray is ook uitgebreid gesproken over de overlast, die wordt ervaren van de vrachtwagens - waaronder die van Heveco - die over de Lollebeekweg rijden. De volgende onderwerpen zijn aan de orde geweest: De gemeente heeft tellingen uitgevoerd, waaruit blijkt dat er 94 vrachtwagens per week over de Lollebeekweg rijden; Uit het overleg met de gemeente Horst aan de Maas is gebleken, dat men de volgende maatregelen treft, die een gunstige invloed zouden moeten hebben op de hoeveelheid vrachtverkeer door Castenray; De reconstructie van de kruising Venrayseweg-Tienrayseweg-Lindweg. Daardoor zou het voor vrachtverkeer minder logisch worden om richting Castenray te rijden; Het aanbrengen van verwijzingsborden voor vrachtverkeer; (m.n. richting A73) Het geschikt maken van een 5-tal landbouwwegen voor zwaar vrachtverkeer. Dat zal in de loop van 2006 worden uitgevoerd, waardoor er een korte en geschikte route ontstaat voor het vrachtverkeer van o.a. Heveco richting Meterikseveld. Het aanbrengen van 2 nieuwe plateaus in de Lollebeekweg, waardoor het voor vrachtverkeer minder aantrekkelijk wordt om over deze weg te rijden. Verder was op de informatie-avond aanwezig de heer René Heijer van Heveco. Hij is verantwoordelijk voor de logistiek. De heer Heijer heeft erop gewezen, dat er Heveco alles aan gelegen is om géén klachten te krijgen over het vrachtverkeer. Heveco wil niemand tot last zijn, maar moet met zijn vrachtwagens wel van en naar de vestiging in Meterik rijden. Daarbij heeft men nu gekozen voor de minst slechte oplossing en dat is heen via de Lollebeekweg en terug via Veld Oostenrijk. De suggestie die tijdens de informatie-avond is gedaan om vanuit Horst niet via de Lollebeekweg maar door te rijden over de Horsterweg en dan via de Vliegert en de Oosterbosweg naar de Meterikseweg, wordt in ieder geval serieus door Heveco onderzocht. De vraag is echter in hoeverre de desbetreffende wegen voldoende geschikt zijn voor vrachtverkeer en welke kostencomponent dat met zich meebrengt. De heer Heijer heeft inwoners van Castenray nadrukkelijk verzocht om elke vorm van overlast van vrachtwagens die voor Heveco rijden, onmiddellijk aan hem te melden. Daartoe kan contact met hem worden opgenomen via 06-22480401. Het is dan wel van belang om het kenteken van de desbetreffende vrachtauto te noteren, zodat de chauffeur ook onmiddellijk op zijn gedrag kan worden aangesproken. Voor de duidelijkheid wordt er op gewezen, dat NIET alle vrachtwagens die over de Lollebeekweg rijden, transporten voor Heveco uitvoeren. Heveco rijdt met een aantal eigen vrachtwagens, die duidelijk als zodanig herkenbaar zijn. Daarnaast worden er vrachtwagens van andere bedrijven ingezet. Het noteren van kentekens is derhalve van groot belang wanneer u klachten heeft over vrachtverkeer. De dorpsraad van Castenray heeft de verwachting dat met bovenstaande maatregelen de overlast van vrachtverkeer kan worden beperkt en - na het uitvoeren van de wegaanpassingen in Horst en Castenray - verder zal worden teruggedrongen.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2006 | | pagina 19