Herinrichting Kom Castenray 3 Op maandag 13 februari jl. vond er een informatie-avond plaats in De Wis over de herinrichting van de Kom Castenray. Daarin werd niet alleen gesproken over de plannen, maar ook over de hoeveelheid vrachtverkeer, waarmee Castenray te maken heeft. Rein Blaauw, projectleider van de gemeente Venray heeft de plannen toegelicht. In hoofdlijnen komen de plannen neer op het volgende: Plateaus De doorgaande wegen (Horsterweg, Castenrayseweg en Lollebeekweg) worden ingericht als 50 km weg en de achterliggende straten als 30 km-zone. Bij de komingangen worden verhoogde plateaus aangelegd: bij de kruising Horsterweg- Castenrayseweg, Horsterweg tussen de huisnrs. 30 en 32, kruising Castenrayseweg- Campagnestraat en de Lollebeekweg net vóór de Steegkamp. Verder komt er een verhoogd plateau op de kruising Lollebeekweg-Pastoor Verheggenstraat. Horsterweg: de Horsterweg wordt versmald en voorzien van rode fiets suggestiestroken. De huidige fietspaden worden omgebouwd tot trottoir en de weg krijgt een aantal vrij liggende parkeerplaatsen. De bestaande asfaltverharding wordt voorzien van een geluidsreducerend asfalt Langs de parallelweg aan de Horsterweg (ter hoogte van de nrs. 80 t/m 92) komen 8 parkeerplaatsen. Het voetgangersoversteeklicht verdwijnt in zijn huidige vorm. Over een passend alternatief wordt nog overleg gevoerd. Een tiental eikenbomen wordt i.v.m. de slechte staat waarin ze verkeren, gekapt. Tijdens de informatie-avond hebben aanwezige bewoners ervoor gekozen de kap ineens te laten plaats vinden en niet gefaseerd. Uiteraard worden er wel meteen nieuwe bomen geplant. Castenrayseweg: de Castenrayseweg wordt versmald en voorzien van rode fiets suggestiestroken. De bestaande asfaltverharding wordt voorzien van een geluidsreducerend asfalt Aan de zuidzijde wordt een aantal bomen geplant; daarmee wordt de weg visueel niet alleen smaller, maar ontstaat ook een mooie overgang van bebouwing naar buitengebied. Lollebeekweg: De bermen ter hoogte van de huisnrs. 81 t/m 85 worden voorzien van een verharding; Langs de hele weg binnen de bebouwde kom worden kolken aangebracht om de bestaande overlast bij regen op te lossen. De mogelijkheid om langs de hele weg tot aan de komgrens zgn. molgaten aan te brengen wordt nog bekeken. Verlichting en groenvoorziening: Langs elk van de genoemde wegen wordt tegelijk met de werkzaamheden de openbare verlichting aangepast aan de eisen van deze tijd en ook de groenvoorziening krijgt een flinke opknapbeurt. Plantekening Op de website van Castenray (http://castenrav.dorpenvenrav.nl) staat een plantekening, waarop alle voorstellen zijn uitgewerkt. Mochten de plannen tussentijds worden bijgesteld, dan wordt de tekening daarop aangepast. Vervolg traject De plannen worden nu verder besteksgereed gemaakt en dan aanbesteed. Zodra bekend is, welke aannemer de werkzaamheden gaat uitvoeren, wordt er opnieuw een informatie-avond gehouden. Dan is exact bekend welke werkzaamheden er worden uitgevoerd, hoe de

Castenrays dorpsblad De Schans | 2006 | | pagina 10