Verbouwingsnieuws Na een periode van stilte heb ik nu toch weer zoveel nieuws te vertellen dat het hoogtijd wordt om weer een beroep te doen op de schans. Onlangs zijn Pieter Maes en Bert Arts naar notaris Wim Heijnen geweest. Hier hebben ze gesproken over de aankoop van het gebouw. In goede orde zijn de grenzen van het perceel vast gelegd en enkele details uitgewisseld die nodig zijn voor het opmaken van de akte. Binnenkort kunnen alle partijen een concept tegen moet zien van de akte. Een bijkomstigheid is echter nog wel dat de statuten erg verouderd zijn en hier en daar niet meer voldoen. Ook dit is nu in behandeling en zal worden aangepast. T.z.t. zult u hier meer van horen. Op de prinsen receptie hebben wij, het bestuur van De Wis, prins Henk II een echte schop aan geboden. Deze zal in de Wis komen hangen en als symbool gaan dienen voor de aankomende bouwactiviteiten. Zodra het startsein gegeven zal worden voor de eerste bouw activiteiten krijgt prins Henk II de eer om hiermee de eerste spade in de grond te zetten om zo symbolisch onze bouwactiviteiten van start laten gaan. Na de bouw wordt natuurlijk deze schop eigendom van onze prins. Maar eerst moet er natuurlijk nog flink mee gewerkt worden. En natuurlijk niet alleen door onze prins. Ook hier zult u binnenkort meer van horen. Tot slot onze fondsen werving. Na bijna alle fondsen zijn benaderd, die wij denken dat voor ons project in aanmerking komen. De eerste reactie's beginnen al binnen te komen. In de Wis zal binnenkort een thermometer komen te hangen die aangeeft hoever de stand van zaken is. Maar in de schans zullen wij jullie natuurlijk ook op de hoogte houden. Enkele fondsen hebben laten weten dat wij niet in aanmerking komen voor hun subsidie. Jammer, maar dit hoort er bij. De positieve reactie zijn: Sluyterman van Loo 9000,= Oranjefonds 40000,= Eerst bijdrage gemeente 17600,= Kern met Pit 1000,= Dorpsraad Leefbaarheids Budget 500,= Totaal 68100,= Erg blij zijn wij met dit mooi behaalde resultaat maar er is nog een groot gat te dichten voordat wij de totale som van 427.475,= hebben gehaald. Maar het begin is er en wij hebben van div. fondsen goede berichten terug ontvangen die erg hoop gevend zijn. Erg spannend en veel werk maar wel leuk om te doen want uiteindelijk is heel Castenray hier toch maar mee gebaat. Het bestuur van De Wis en de bouwcommissie. STICHTING JEUGD- EN GEMEENSCHAPSHUIS "DE WIS"

Castenrays dorpsblad De Schans | 2006 | | pagina 12