Verhuisbericht. Wij zijn verhuisd! Marian Vervoort, Sven en Björn Emonts Naar: Nieuwstraat 88 5961 HE Horst Bonte Zittinasaovende De Castenrayse schoolkinderen in 1924 met links tegen de muur meester Vollebergh en rechts meester Vervoort en juffrouw Derksen. Het schoolgebouw aan de Horsterweg is twee jaar eerder gereed gekomen. Datzelfde lees ik ook in De Schans in het interview dat Toon Kuipers juffrouw Timmermans afnam, die van 1932 tot 1934 onderwijzeres was in Castenray. De waardering voor hem vind ik ook in brieven van twee onderwijsinspecteurs. Die brieven heeft hij altijd bewaard. Hij was daar erg trots op. Tekenend voor de goede, onderlinge verhoudingen vind ik ook, dat zowel meester Van de Voort als juffrouw Derksen zo lang aan de school verbonden bleven. Moesten ze wachten, zoals op zondag tussen de vroegmis en de hoogmis, dan kwamen ze bij ons ontbijten. Na de bevrijding vroeg en kreeg meester Van de Voort met zijn gezin bij ons onderdak tot hij terug kon naar zijn huis in Venray. Een hoogtepunt in de grote vakantie was voor ons kinderen, dat we dan een hele dag bij juffrouw Derksen, Tante Lien, op bezoek mochten komen. Met zijn allen met de taxi van Bert van Rhee, die ons ook weer kwam ophalen. Dat we in de slachttijd vaak een proef van de slacht kregen, heb ik ook altijd gezien als een blijk van waardering. Zondag 15 januari komen we bij elkaar met alle artiesten die meedoen aan de buutavond 2006. Aanvang 19.30 uur in het zaaltje bij de Koster. Ut Grüpke van Vief

Castenrays dorpsblad De Schans | 2006 | | pagina 5