bil 2 RIT LJ 4 FIRST brillemennekes', Gerrit Classens Wzn en mij, naast elkaar op de eerste bank, maar nog voor 12 uur werd Gerrit Classens uit de klas gehaald en gedwongen naar de Oirlose school te vertrekken. Protesten bij de deken van Venray en bij de bisschop van Roermond hielpen niet. Castenray liet echter niet met zich sollen. Op 10 augustus 1935 diende het bestuur van de Vereniging 'Ons Belang' te Venray-Castenray bij monde van de voorzitter Petran Classens uit Klein-Oirlo en secretaris Kobus Geurts uit Castenray bij de gemeenteraad een verzoek in om gelden ter beschikking te stellen voor de stichting van een neutrale bijzondere school te Castenray. Vrijwel heel Castenray stond achter die plannen, zoals blijkt uit de lijst met namen van ouders, die verklaarden hun kinderen naar de nieuwe school te zullen sturen. De gemeenteraad weigerde, het beroep op het gemeentebestuur afgewezen, ook Gedeputeerde Staten wezen het verzoek af en zelfs bij de Raad van State en bij de Koningin kreeg Castenray nul op het rekest. Waar Vader in deze netelige kwestie stond heb ik nooit te horen gekregen, maar hij zal zich wijselijk op de vlakte hebben gehouden, gedachtig zijn gezegde: "As ge öp ennen toog traejt, kraejt 't ien Roeëme!" wo 11-01 do 12-01 di 10-01 do 12-01 Wijzigingen in 2006, verwarrend voor u? Voor ons een uitdaging! APK KEURINGSSTATÏON Witte Vennenweg 4 Oostrum TeL (0478) 58 52 54 R.I.T. Bandenservice, het adres voor Banden Licht Metalen Wielen Onderhoud van uw auto Reparaties aan uw auto APK Keuringen Trekhaken Accu's Remmenservice Schokbrekers Openinostïidem ma t/m vrii 8.00 - 1 7.30 De Ketsers 1 De Ketsers 3 Boëms Jeu 4 000 2 DOS 2 De Ketsers 2 De Ketsers 4 De Ketsers 5 Cijferscorrect voor al uw Financiële administratie Loon en salarisadministratie Belastingaangiften, ook voor particulieren Financieel en fiscaal advies Advies en begeleiding startende ondernemers Administratiekantoor Cijferscorrect Lambertusstraat 15a 5866 AM Swolgen Tel: 0478-691177 www.cijferscorrect.nl Email: info@cijferscorrect.nl Neem vrijblijvend contact op voor een nadere kennismaking! Ook voor het onderhoud van uw auto PROGRAMMA: BANDËNSBtViCE 1 B Q E HBZ B&tJf:

Castenrays dorpsblad De Schans | 2006 | | pagina 9