De Knuppel Campagne 2006 Knuppels en Knuppelinnekes!De bekendmaking van het prinse-stemme ien de Schans hèt veul losgemakt in Casele. Veul minse wisse nie wat hun overkwaem toen ze de Schans opensloege. Hun eige prins uutkieze, dat is enne droëm waorvan de maeste minse noëit gedocht han den noch oëit te droëme. Mar ut hèt zoveul losgemakt dat de B.C.K.C. 2006 ernstig wurdt tegengewerkt. Vurrige waek is ut nie gelukt um de tussenstand ien de peilinge te publiciere. Urges op ut Werrelt Wijde Web is hier een stökse vur gestoke. D'r zien vermoedens mar die spraek we-j hier (nog) niet uut. Dur-um zette we-j nou de tussenstand van vurrige waek en dizze waek allebei ien de Schans. Um niks an ut toeval over te laote hèt de B.C.K.C. 2006 de Binnedurpse VeiligheidsDienst (B.V.D.) ingehuurd um toezicht te halde op de publicatie van de peilinge!! Ut is jammer dat ut zoë mot, mar de belange zien te groëtü Tussenstand van vurrige waek De Biezondere Commissie Knuppel Campagne 2006 zu-j nie biezonder zien as ze nie de vinger an de pols zu-j halde. Dur-um is de zingende journalist Maurice de Nachtegaal, ien ut nachtlaeve ok wel bekend as Maurice de Vlèrmoes, gebeld mit ut verzuuk um onder de Caselse minse te peilen wie d'r ut maeste kans makt um tot prins te wurre gekoze. Ut zien inderdaad net parlementsverkiezinge, mar dan veul grötter en belangrieker. Uut de peilinge bliekt dat Casele Vuruut zien geld inzet op Cor Sommers. Cor zelf wil d'r nog nie te veul ovver kwiet maar belooft wel dat as ge-j op um stemt, ge-j gegarandiert noëit mer een roëje kaart kriegt, woar dan ok. Ruiterclub de Eendracht, dur de jaloerse onder os ok wel ruiterclub "Ut Natte Zadel" genoemd, denkt toch mier ien de richting van Jan Christiaens. Ze-j zien dur van ovvertuugd dat he-j d'n beste prins zu-j zien vur Casele. Jan hèt dur zelf wel zin ien zoals bliekt ut de volgende uutspraak: "Aaaas ik prins wuuuur dan aet ik 144 knaks zoooonder te scheeeete. Nou mhnnse, daaaat wilde neeeet misse!!" Ozze Maurice zu-j genne echte vlèrmoes zien as he-j zien oër ok nie te luustere ha-j gelet be-j de fanfare. Louis Vroemen, de Ospelse Commando, schient doar de man te zien waor ze allemaol op lette. Louis hèt zienne verkiezingsleus al klaor: "As ge-j vur de vief tig in de vut wilt stem op mich, dan regel ik det vur dichü" Mar dur kan dur mar iëne bovenaan staon ien de peilingen. Dizze waek is dat Jaques Vennekes, dun enigste engelse lord van Casele. He-j stut hiël hoëg bovenaan, wie ha- j dat nou oëit kunne denke. Ut is al enne Lord en nou kan he-j ok nog prins wurre. Jaques was zelf nie bereikbaar vur commentaar, zo beduusd was he-j van de groëte verantwoordelijkheid die de Caselse minse ien zien hande legge. Mar Jaques, verget nie dat ut pas de peilingen zien, ut echte stemme mot nog beginne. Tussenstand van dizze waek Woar Jaques Vennekes vurrige waek nog onbedreigd an kop ging ien de peilinge is he-j dizze waek vurbe-j gestreefd dur enne outsider. Ut schient dat Jaques onder druk wurdt gezet dur en semi-criminele organisatie woarvan ut bestaon jaorelang ontkent is. De pliesie is al langsgewist, zoë rapporteren buurtgenoten! Ozze Maurice hèt zien vlèrmoes-oere wèr te luuster gelet en kwam mit enkele zeer verassende name. Ien Klèn-Oeldere berekene ze hun kanse. Sinds Künen Wiek is d'r genne prins mer gewist. Denzelfde Wiek was dur zo ziek van dat hij de biëne noar 4

Castenrays dorpsblad De Schans | 2006 | | pagina 4