Stichting Heemkundig Genootschap Castenray Woensdag 4 januari: Vergadering bij Jan Strijbos met bespreking over gebruik gemeenschapshuis. Aanvang 19.30 uur. Boerengezegden 0 As die ennen bessem ien eur koont haaj, vaegde zij de ganse straot schón. (Ze loopt verwaand.) Tusse twelf en ieën, zien de hekse en de spoeëke op de bieën. "Alle bitjes bate", zaej de non en zij piste ien de zieë. Mar goëd aete en dreenke, went dat hildt lief en leeje bijjén Vroeger han de blage snótneuze, now hebbe de snötneuze blage. Onderwijs - deel 7 Toen grootmoeder Nelissen eind 1921 ziek werd, ging Moeke naar Oirlo terug en verzorgde haar tot haar dood begin 1923. Vader haalde haar over in Oirlo te blijven. Ze trouwden 7 augustus 1923 voor de wet en de 8ste voor de kerk. Ze huurden kamers bij Leike Geurts, aan de Venrayseweg, waar later Litjens woonde. Toen Kobus Geurts stopte met boeren, werd zijn langgevelboerderij gesplitst en trokken mijn ouders in het deel waar later Baltussen' Wim woonde. De Geurtsen waren lieve mensen. 'Tante Geurts' bediende de telefooncentrale in Castenray en zat uren met eindeloos geduld te draaien aan een zwengeltje tot ze verbinding kreeg en een van de weinige abonnees 5) kon doorverbinden. Ze hadden één kind, Stiena, die 19 jaar oud na een lang ziekbed overleed aan tbc, toentertijd volksziekte nummer 1. Het hele dorp leefde met het gezin mee. In die tijd was het gebruikelijk datje afscheid ging nemen van een overledene in de buurt met vijf onze vaders, vijf wees-gegroetjes en vijf eer—aan-de-vaders. Ik zie Stiena nog liggen in de voorkamer, een in-wit gezichtje in een witte bruidjesjurk, omringd door witte bloemen. 12- De in 1922 gebouwde school van Castenray aan de Horsterweg. De school lag vlakbij de woning van kapper Sjang Kuijpers op de plaats van de twee-onder-éénkapwoningen. In de woning van kapper Kuijpers woont nu het gezin van Toon Claessens. Op de foto links tegen de heg staand Kobus Geurts. ticfjting fjeemfiunötg 6enootscf)a Castenray - vya'-i.-v»-».

Castenrays dorpsblad De Schans | 2005 | | pagina 12